Przemówienie na koniec gimnazjum dla uczniów i nauczycieli Twojej szkoły.Dobrze było by gdyby w twoim przemówieniu znalazło się:

-określenie sytuacji w której się znajdujemy
-podkreślenie wdzięczności dla nauczycieli i kolegów
-przeproszenie za uchybienia i niedociągnięcia
-krótka refleksja na temat czekającej nas przyszłości(zmiana szkoły)
-podziękowanie pracownikom szkoły za trud włożony w nasze wykształcenie i wychowanie
-życzenia wakacyjne skierowane do słuchających

Plissss;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T20:48:10+01:00
KOCHANI NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE!!
NADSZEDŁ DZIEŃ, W KTÓRYM MUSIMY SIĘ POŻEGNAĆ... OTÓŻ, STOJĘ TU PRZED WAMI Z WIELKIM SMUTKIEM I PRZYGNĘBIENIEM, ŻE MUSZĘ OPUŚCIĆ MOJE ZNAJOME SZKOLNE MURY, KLASY, KORYTARZE... JEST MI STRASZNIE PRZYKRO, ŻE MUSZĘ POŻEGNAĆ SIĘ Z MOIMI PRZYJACIÓŁMI, KOLEGAMI I KOLEŻANKAMI, Z NASZYMI CUDOWNYMI NAUCZYCIELAMI I Z OSOBAMI, KTÓRYCH NIE ZNAM, ALE WIDUJĘ SIĘ Z NIMI KAŻDEGO DNIA NA KORYTARZACH.
NIE CHCĘ PRZEDŁUŻAĆ, BO NA PEWNO ZARAZ ZACZNĘ PŁAKAĆ, WIĘC PRZEJDĘ DO RZECZY. OTÓŻ, CHCIAŁABYM PODZIĘKOWAĆ SERDECZNIE NAUCZYCIELOM, KTÓRZY WŁOŻYLI W NASZE WYCHOWANIE TYLE, ŻE CIĘŻKO OKREŚLIĆ TO SŁOWAMI. ZAWSZE BYLI PRZY NAS, WSPIERALI KIEDY MIELIŚMY ZŁY DZIEŃ, POMAGALI KIEDY NIE ROZUMIELIŚMY LUB KIEDY MIELIŚMY SŁABSZE OCENY... JESTEM TEŻ DO ZGODNIE WDZIĘCZNA, PANIOM KUCHARKOM, KTÓRE KAŻDEGO DNIA, ZMAGAŁY SIĘ ABY UPICHCIĆ NAM COŚ PYSZNEGO; PANI SPRZĄTACZCE, KTÓRA MIAŁA STRASZNĄ CIERPLIWOŚĆ, KIEDY WSZYSCY PRZECHODZILI BUTAMI PO ŚWIEŻO UMYTEJ PODŁODZE; PANU WOŹNEMU ZA TO, ŻE ZAWSZE DZIELNIE PILNOWAŁ SZKOŁY; PANI HIGIENISTCE, KTÓRA BEZ ŻADNEGO PROBLEMU POMAGAŁA NAM W SKRAJNYCH POTRZEBACH ZDROWOTNYCH; A PRZEDE WSZYSTKIM MOIM UKOCHANYM KOLEGOM I KOLEŻANKOM Z KLASY, ZA TO ŻE PRZED LEKCJAMI DAWALI ODPISAĆ, ŻE NIE ZOSTAWIALI NA SPRAWDZIANCH ORAZ ZA TO, ŻE PO PROSTU BYLI ZE MNĄ ; DZIĘKUJĘ TEŻ WSZYSTKIM INNYM, KTÓRYCH NIE WYMIENIŁAM.
CHCIAŁABYM TEŻ PRZEPROSIĆ NAUCZYCIELI W IMIENIU NAS WSZYSTKICH TUTAJ ZGROMADZONYCH, ZA WSZYSTKIE NIEDOCIĄGNIĘCIA, ZA BROJENIE, ZA WYGŁUPY, ZA TO, ŻE NIE ZAWSZE BYLIŚMY PRZYGOTOWANIE DO ZAJĘĆ I ZA WSZYSTKO INNE.
PEWNIE KAŻDY, TAK JAK JA, OBAWIA SIĘ SWOJEJ BLISKIEJ PRZYSZŁOŚCI, KTÓRA NASTĄPI JUŻ PO WAKACJACH. A MIANOWICIE, JAK TO BĘDZIE W NOWEJ SZKOLE, Z NOWYMI NAUCZYCIELA.
KOŃCZĘ JUŻ TO PRZEMÓWIENIE, BO WIDZĘ, PO OSOBACH W PIERWSZYM RZĘDZIE, ŻE ZACZYNAJĄ ZIEWAĆ....
PRZY OKAZJI, CHCIAŁABYM ŻYCZYĆ WSZYSTKIM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W ŻYCIU, ABY NIGDY NIE BYŁO WAM POD GÓRKĘ I ABYŚCIE ZAWSZE PAMIĘTALI O TEJ, NASZEJ, UKOCHANEJ SZKOLE, Z KTÓREJ WYNIEŚLIŚCIE TYLE DOBREGO. NAUCZYCIELOM I CAŁEJ KADRZE SZKOLNEJ ŻYCZĘ MĄDRZEJSZYCH WYCHOWANKÓW OD NAS, ABY SPRAWIALI WAM MNIEJ KŁOPOTU NIŻ MY. WSZYSTKIEGO DOBREGO W CZASIE WAKACJI!

SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ! ŻEGNAJCIE!
2 1 2