Odpowiedzi

2010-03-25T18:37:28+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Pisałam to już:


Uważam, że nazizm to ideologie pogardy i śmierci.

Po pierwsze naziści (faszyści w Niemczech) chcieli podbić inne państwa, ponieważ uważali, że im i tylko im należy się władza nad całym światem. Skutkiem tego przekonania była śmierć wielu ludzi podczas i po II Wojny Światowej. Drugim moim argumentem jest to, że naziści gardzili Żydami. Podczas drugiej Wojny Światowej umieszczali wyznawców judaizmu w gettach. Życie tam było na bardzo niskim poziomie. Żydzi często nie mieli pożywienia i innych niezbędnych środków do życia. W skutek tego wielu z nich zginęło. Komunizm był drugą ideologią, która prowadziła do pogardy i śmierci innych. Komunizm był systemem totalitarnym. Władza kontrolowała wszystko. Nie można było zrobić nic przeciwstawiającego się poglądom władzy. Nie wolno było wyrażać swojej opinii, a także wyznawać wybranej religii. Osoby, które przeciwstawiły się komunizmowi najczęściej ginęły albo zostały wywożone.

Myślę, że przekonałam do swojej opinii tych, którzy uważali inaczej, że nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci.