Odpowiedzi

2010-02-04T20:07:27+01:00
Możemy je chronic sprzeciwiajac sie aborcji oraz sztucznemy zaplodnieniu
1 5 1
2010-02-04T20:08:11+01:00
Jeśli chodzi o życie pośmiertne w niebie to napiszę a jeśli chodzi o coś innego no to sory ;**
Życie pośmiertne możemy chronić przez modlitwę. Modlitwa da nam cel do,którego dążymy min. życie w niebie. życie na ziemi to taka pielgrzymka,dopiero prawdziwe życie osiągniemy w niebie.
Życie możemy chronić też przez sakramęty ,przyjmując Ęucharystie,uczęszcząc na mszę świętą i być człowiekiem dobrego serca. Nie możemy też ludzi zabijac sprzeciwiać się aborcji, sztucznemu zapłodnieniu,wojnom, nie zabijać ludzi niewinnych.


proszę o naj. ;D
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-04T23:43:28+01:00
Życie, które Bóg przekazał człowiekowi należy chronić. To dar, który człowiek powinien w jak najlepszy sposób wykorzystać. W dzisiejszych czasach życie jest nie szanowane, gdyż świat proponuje aborcję, eutanazję, zapłodnienie in vitro. Są to metody sprzeczne z nauką Kościola, które przez wieki Kościol stosował i pozostawał wobec nich w stanowisku nie zmiennym. Jest obowiązkiem człowieka szanować i dbać o życie. A do form ochrony życia zaliczamy m.in. dołączenie się osoby wieżącej do poparcia zdania Koscioła co do sprawy eutanazji, aborcji czy zapłdnienia in vitro. Kościól mówi językiem chrześcijan. Dlatego nie należy się jemu sprzeciwiać. Polecajmy tę sprawę Bożej Opatrzności. Módlmy się za nienarodzone dzieci, za ofiary eutanazji. Życie człowik ma tylko jedno i to od niego zależy czy je w odpowiedni sposób wykożysta, czy dobrze skożysta z daru wolnej woli, który Bóg dal każdemu człowiekowi.
1 4 1