Hej. Mam problem. ;/ Na jutro mam pracę z polskiego. ;/

Polecenie:

Przedstaw własne stanowisko na temat:
"Lepiej przeczytać książkę niż obejrzeć film."

Praca musi zajmować około jednej strony w zeszycie.
Bardzo proszę o szybkie rozwiązanie. Daję 25 pkt. ;D

3

Odpowiedzi

2009-10-07T19:58:39+02:00
Moim zdaniem lepeiej jest przeczytać książkę niż obejrzeć film. Dlaczego? Po prostu w ksiązkach jest o wiele więcej szczegółów. W filmach nie znajdziemy wszystkiego co jest potrzebne.
2009-10-07T19:58:48+02:00
Moim zdaniem lepiej jest przeczytać książkę niż obejrzeć film. Fakt, obejrzenie filmu zajmuje mniej czasu niż przeczytanie książki, ale... "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie". Książki rozwijają wyobraźnię, mamy możliwość wzbogacenia swojego słownictwa. Poznajemy obyczaje z dawnych lat (czytając np. "Krzyżaków"), możemy wiele dowiedzieć się o świecie (mam na myśli np. sagę Alfreda Szklarskiego opowiadającą o przygodach Tomka Wilmowskiego). Podczas czytania książki wczuwamy się w bohatera, "wchodzimy w jego skórę", towarzyszą nam emocje, uczucia których on doświadcza, razem z bohaterem przeżywamy przygody. Książki są o wiele bardziej wartościowe niż filmy, gdyż poszerzają nasze horyzonty.
1 5 1
2009-10-07T20:01:24+02:00
Lepiej jest przeczytac ksiazke niz obejzec film poniewaz czytajac pobudzamy swoja wyobraznie, wchodzimy do innego pieknego swiata opowiadan. Dzieki czytaniu nie robimy bledow ortograficznych i wypowiadamy sie bardziej plynnie. Po przez dlugie ogladanie tv. psujemy sobie oczy. Wiec wszystko wskazuje na to ze kasiazka jest lepszym rozwiazaniem niz film