Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T02:30:44+01:00
Wiesz,śpiewam ze scholą taki psalm responsoryjny,poprzedzający ewangelię ze"Starego Testamentu" i mogę Ci powiedzieć co sobię wyobrażam:
Przez wiele dni i nocy Mojżesz opiekował się narodem Izraelitów aby ich uwolnić od wpływu Faraona i doprowadzić ich do Ziemi Świętej.Ucieczka z ziemi egipskiej była zaplanowana przez Boga i to on dał Mojżeszowi prawo wyprowadzenia Izraelitów z ziemi egipskiej.Wędrówka była trudna i męczaca,brakowało jedzenia a przede wszystkim wody pitnej!Chociaż Mojżesz wierzył w dobre intencje Boga ,to nie mógł przeciwstawić się ich uporom,niewierze i głodowi,braku picia.Mam wrazenie ,że momentami sam wątpił w powodzenie tej ucieczki.Kłócił sie,srzeczał ale człowiek czujący głod i łaknienie nie myśli o celach wyższych,nie myśli o miłości do Boga a tym bardziej do drugiego człowieka.Tak wędrowali przez długi czas,nędzy ubóstwie i głodzie ale moze Bóg wystawił ich na próbę? W największej chwili zwatpienia,Mojżesz pada i płacze,prosi chociaż o wodę!Izraelici zdesperowani,wyczerpani,kłócą sie z Mojżeszem,jak on mógł zawierzyć Bogu jak mógł zabrać ich z niewoli,która dla nich mniejszym cierpieniem? Wtedy następuje cud,Bóg zsyła im "manne' z nieba.Posileni zaczynają iść szybciej,wAtpliwa wiara wraca im,ale słyszą tętent koni i rydwanów Faraona.Dochodzą do wybrzeza Morza Czerwonego i co? Bóg ponownie się zwraca do nich z miłością,na jego prośbę Mojżesz unosi laskę a wody Morza Czerwonego rozstępuja się! izraelici uciekają a gdy opuszczają suche dno morskie,morze zamyka się i zalewa rydwany Faraona.I teraz zacytuję Ci coś ztego psalmu;cyt."Dziękujcie Panu bo jest dobry ,bo jego chwała trwa na wieki , on konia i jeźdźca pogrążył w wiecznej głębinie".
Nie jestem katechetą,jestem nauczycielem chemii i fizyki w dobrym liceum ale znam ewangęlię bo sam czytałem słowo Boże i śpiewałem,to nie jest jakis fanatyzm do 23.00.grałem głośną muzykę rockową.Z poszanowaniem zbigniew63.
7 3 7