Odpowiedzi

2010-02-04T20:45:34+01:00
X=cena 1 zeszytu
y=cena 1 ołówka

x+y=2,75zł
x=y+0,95zł

x=2,75-y
2,75-y=y+0,95

-y-y=0,95-2,75
-2y=-1,8
y=1,8:2
y=0,90zł

x=2,75-y=2,75-0,9=1,85
odp.zeszyt kosztuje 1,85zł a ołówek 0,90zł
1 5 1
2010-02-04T21:12:21+01:00
Zeszyt i ołówek kosztują 2zł i 75 gr . Zeszyt jest droższy od ołówka o 95 gr. Ile kosztuje zeszyt , a ile ołówek ???

x-cena ołówka
x+0,95-cena zeszytu

x+x+0,95=2,75
2x=1,8|:2
x=0,9
x+0,95=1,85

odp: zeszyt kosztuje 1,85zł a ołówek 90gr