Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T14:38:16+01:00
-Polietylen lub polieten – polimer etenu. Symbol przemysłowy: (PE).
Polietylen jest giętki, woskowaty, przezroczysty, termoplastyczny. Traci elastyczność pod wpływem światła słonecznego i wilgoci. Synteza polietylenu jest przykładem polimeryzacji rodnikowej.
Folie z PE charakteryzują się małą przenikalnością dla pary wodnej, łatwo przepuszczają pary substancji organicznych, nie są odporne na węglowodory i ich chloropochodne. Są odporne na działanie roztworów kwasów, zasad i soli oraz niską temperaturę. Używany do wyrobu: folii, rur, pojemników, nart, żagli, markerów, zmywaczy do paznokci oraz toników. W wędkarstwie, żeglarstwie oraz wspinaczce często stosowane są żyłki lub liny plecione z polietylenu o nazwie handlowej Spectra.

Polipropylen – jest to polimer z grupy poliolefin, który zbudowany jest z merów o wzorze: –[CH2CH(CH3)]–. Otrzymuje się go w wyniku niskociśnieniowej polimeryzacji propylenu. Polipropylen jest jednym z dwóch, obok polietylenu, najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych. Na przedmiotach produkowanych z tego tworzywa umieszcza się zwykle symbol PP.

Kauczuk – ogólna nazwa dla nieusieciowanych polimerów o własnościach elastomerycznych.
Kauczuki charakteryzują się pewnymi szczątkowymi własnościami elastycznymi, przy bardzo słabych ogólnych własnościach mechanicznych. Stanowią one półprodukt do otrzymywania gumy w wyniku wulkanizacji, czyli chemicznego sieciowania cząsteczek tworzących kauczuk.
5 3 5