Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-07T20:23:14+02:00
Pierwszym przykładem na to jest łatwa dostępność do różnych żródeł informacji. Każdy kto ma internet ściąga zadania i wypracowania z internetu i idzie po prostu na łatwiznę. Wiadomo, że może się okazać że ktoś z klasy ma tak samo zrobione zadanie, lecz nie przejmuje sie tym i woli przepisać niż pomyśleć.
Drugim przykładem jest samo siedzenie przed komputerem. Nie chce sie nam wyjsc do znajomych i pogadac, tylko wysyłamy e-maile, piszemy na gg, oraz na ostatnim z zaistniałym portalu nasza-klasa. Zapominamy o gramatyce, bo komputer sam nam pokazuje, gdzie piszemy i nie myślimy nad tym.
Następnym przykładem jest bardzo łatwy dostęp do portali dla dorosłych. Bez problemu w dzisiejszym świecie można wejść na takie strony.
Czwartym przykładem jest siedzenie przed komputerem, który pochłania nam okropnie czas. Siedząc na komputerze nieraz nie zdajemy sobie sprawy ile tak wogóle przy nim siedzimy.
Piątym przykładem jest otyłość, bo nie chce nam sie wyjść przejść tylko wolimy siedziec przed komputerem.
Ostatnim przykładem jest uzależnienie się od kompytera, internetu i gier komputerowych. Jest to jak nałóg, z którym ciężko jest walczyć.


Mam nadzieje że pomogłam :):):)
5 3 5
2009-10-07T21:42:35+02:00
Komputery są konkurencją dla bibliotek. Wszystkie dane otrzymane w bardzo krótkim czasie w sieci łatwo jest zużytkować. Niestety większość z młodych ludzi idzie na łatwiznę, czyli korzysta z konkretnych informacji pomijając prawa autorskie i powiela ja na swoją korzyść. W Internecie można znaleźć gotowe wypracowania i referaty.Poprzez szybki sposób komunikacji np. e-maile, zapominamy często o gramatyce w naszym języku. Wypieranie przez Internet innych, tradycyjnych źródeł wiedzy, budzi nie tylko wśród nauczycieli obawy przed zastąpieniem w przyszłości rzeczywistych sytuacji i miejsc procesami wirtualnymi ( np. zwiedzanie muzeów, robienie zakupów, wycieczki, podróże a nawet zawody sportowe.). Wiele młodych osób uzależnianych od komputera, nie jest w stanie oddzielić realnej rzeczywistości od tej wirtualnej. Siedząc przed komputerami godzinami nie mają bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i ogólnie z ludźmi. Negatywną cechą sieci jest pochłanianie czasu. Podczas siedzenia przy komputerze tracimy
rachubę czasu.Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że od komputera można się uzależnić. Pierwszą cechą jest postępująca izolacja. Uzależniony od komputera nawet nie szuka związków z innymi ludźmi, które zastępuje maszyna. W końcu zaczyna mieć do niej stosunek emocjonalny. Nie potrafi już normalnie komunikować się z innymi ludźmi. Traci z nimi związki emocjonalne, całe jego życie rozgrywa się z dala od realnego świata. Może np. wypełnić swoje życie grami komputerowymi i działać w określonym trybie- giełda komputerowa. Pojawiają się : rozkojarzenie i zaburzenia pamięci. Ludzie uzależniają się od komputera, ponieważ nie mogą zaakceptować swojej osobowości. W Internecie stają się anonimowi. Wymyślają o sobie niestworzone rzeczy itp
3 3 3
2009-10-07T22:11:15+02:00
Zagrożenia związane z rozwojem Internetu:

Uzależnienia - uzależnić się można od komunikacji, jak ciągłe sprawdzanie poczty czy forów dyskusyjnych przez dużą grupę osób w pracy i w szkole powoduje działania kompulsywne, to znaczy takie reakcje, których nie kontrolujemy i nie zdajemy sobie z nich sprawy np. co chwilę logujemy się na skrzynkę pocztową, włączamy programy w komputerze według ustalonego porządku.
Uzależnić się można również od gier komputerowych i wirtualnego świata, agencje podawały przykład Chińczyka, który zamordował swojego kolegę z gry za kradzież wirtualnego przedmiotu i nie było to morderstwo wirtualne!

Spadek wydajności pracy - spędzanie bezproduktywnego czasu w Sieci w czasie przeznaczonym na pracę, zajmuje pracownikom nawet 2 godziny dziennie, młodzieży w szkole nie potrafi skupić się na pracy, gdyż zajmuje myśli sieć komórkowa, a gdy Internet nie działa, zachowują się jak narkomani i stwierdzają, że "nie ma co robić i jest nudno, a w komputerze nic nie ma" - jest to typowy syndrom odstawienia.

Zmniejszenie kontaktów międzyludzkich i spłycenie ich - na pewno każdy z nas niejeden raz zauważył płytkość wpisów na czatach, nie są one wymianą głębszych myśli, tylko podtrzymywaniem kontaktu dla samego kontaktu. Jednocześnie liczba spotkań twarzą w twarz zmniejszyła się i stały się one krótsze, a czas budowania więzi międzyludzkich jest bezcenny. Rozpadają się małżeństwa, słabszy jest kontakt dalszej rodziny.

Zalew bezwartościowymi danymi - już teraz znalezienie sensownych informacji jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ trzeba się przebijać przez tony śmieci internetowych. Internet w służbie, który na początku miał być platformą wymiany naukowej, musi się izolować od gigabajtów spamu, niechcianych reklam i fatalnych wpisów w wyszukiwarkach.

Utrata miejsc pracy - komputeryzacja miejsc pracy powoduje zmniejsze liczby miejsc pracy, natomiast do funkcjonowania rynku potrzebne są osoby konsumujące te zasoby, jest w tym konflikt i poważny problem, który musi być rozwiązany niezwłocznie.

Uzależnienie godpodarki od sieci - firmy bardzo uzależniły się od Internetu, przez co całkiem łatwo można sparaliżować całą gospodarkę jednym atakiem na główne węzły Internetu w kraju, można spowodować panikę na giełdzie i rozregulować mechanizmy kontrolujące gospodarkę jak wirtualny pieniądz służący do wymiany między bankami i przdsiębiorstwami. Warto nadmienić, że od czasu II Wojny Światowej odeszliśmy od zabezpieczenia pieniędzy w postaci np. złota i kamieni szlachetnych, pieniądz jest bez pokrycia, co spowodowało ostatni kryzys światowy.
4 4 4