Odpowiedzi

2010-02-04T21:13:37+01:00
Uważam , że nie wszystko co w życiu ważne do się przeliczyć na pieniądze. Postaram się to udowodnić przytaczając odpowiednie argumenty.
Pierwszym argumentem niech będzie Mały Książę z książki A. de Saint-Excupery.Dla głównego bohatera nie liczyły się pieniądze tylko miłość do Róży. Niestety ona na początku nic do niego nie czuła. Dopiero gdy jej ukochany opuścił ją zrozumiała co do niego czuje.
Kolejnym argumentem potwierdzającym moja tezę jest Scroog`e z Opowieści wigilijnej Karola Dikensa. Scroog`e był samolubnym i kochającym pieniądze starcem .Dopiero gdy zrozumiał co jest dla niego ważne stał się lubianym i szczęśliwym człowiekiem.
Jeszcze jednym argumentem będzie przyjaźń.W przyjaźni nie trzeba być atrakcyjnym czy szczupłym, ponieważ nie jest to wazne w przyjaźni. Posiadanie prawdziwego przyjaciela ma wiele dobrych stron. Przyjaciele daja ci oparcie kiedy masz kłopoty, zrówno emocjonalne , jak i nawet finansowe. Wysłuchaja cie kiedy masz problem.Przyjażń jest prawdziwa wartoscia w codziennej egzystencji.
Mam nadzieje ,że powyższymi argumentami udało mi się udowodnić ,że nie wszystko co w życiu ważne, do się przeliczyć na pieniądze


DOSTAŁEM 6
2010-02-04T21:21:22+01:00
" Tego potrzebują dzisiaj wszyscy. Za nie giną miliony ludzi, dla nich politycy wywołują wojnę. Ludzie gromadzą coraz więcej mebli, ludzie się bogacą, lecz duchowo są biedni. Nic w nich ciepłego nie pozostało, chore oblicza i chore ciało- PIENIĄDZE "
Słowa tej piosenki są doskonałym dowodem na to, że pieniądze, są jedną z rzeczy , które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Ale czy wszystko możemy przeliczyć na pieniądze? Czy możemy za nie kupić wszystko? Z pewnością w tej kwestii odpowiedzi byłyby różnorodne. Ja pozwolę sobie przytoczyć jeden z wielu przykładów, że nie wszystko można kupić. Jest nim zdrowie. Niestety w tym przypadku pieniądze są niczym. Bo czy nieuleczalną chorobę wyleczymy wyjątkowo wysoką sumą pieniędzy? Myślę , że nie. Zdrowie jest tak ulotną rzeczą, która pewien czas może być, ale nagle zniknie i jak bańka mydlana rozpryśnie się w powietrzu/
Gdy już podałam taki przykład jak zdrowie, to nie pozostało mi nic innego, jak przywołać następny, bardzo podobny, do poprzedniego , a mianowicie : życie, czy życie możemy przeliczyć na pieniądze, czy jest między nami jakaś osoba , która nam to życie ofiarowała, abyśmy mogli nim bezkarnie handlować? Nie, więc dlaczego na świecie jest tak wiele morderstw? Nikt nie sprzedał życia, nikt go kupić nie może. Uważam też że za pieniądze nie można kupić uczuć, ponieważ prawdziwej miłości nie dostaniemy , za żadne pieniądze, można jedynie stworzyć tego pozory, jednak życie zwykle to weryfikuje i udowadnia , że yakiego uczucia nie można nazwać miłością.
Ostatnim argumentem jaki mam zamiar przytoczyć jest przyjaźń. Odniosę się tu do znanego przysłowia : " Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - Prawdziwej przyjaźni nie jesteśmy w stanie kupić. Prawdziwy przyjaciel to ktoś taki, kto nie zostawi cię, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji. Wtedy dopiero wiemy, że możemy na niego liczyć. Wiemy, że ten ktoś nie oczekuje od nas zapłaty za bycie przyjacielem.
Uważam więc, że nie wszystko w życiu da się przeliczyć na pieniądze, ilość posiadanego majątku i bogactwa ludzi nie jest najważniejszą rzeczą w życiu.
Myślę, że nigdy za pieniądze nie dostaniemy wszystkiego, czego będziemy pragnęli.