Bardzo prosze o pomoc ;) Daje naj ;**

W co, według ciebie powinien "wyposażyć" każdego człowieka dom rodzinny.?Co jest ważniejsze -dobra materialne otrzymane od rodzicow czy przekazany przez nich system wartości,wzory zachowan,uczucia.? rozwin ten temat w dowolnej formie.

3

Odpowiedzi

2010-02-05T13:25:35+01:00
W domu rodzinnym najbardziej ważne jest docenienie, że to jest nasz schron, że tu się wychowałam i tu nauczyłam się podstawowych czynności oraz rozwinęłam " swoje srzydła" .Dobra materialne też są bardzo ważne, wiadomo, ze rodzice dużo na nie pracowali, ale trzeba czuć w sobie co tak na prawdę się czuje do miejsca zamieszkania. czy tylko ładne bądź może meijsce gdzie się mieszkało,wychowało i uczyło ? Wybieram ta druga formę. W domu się mieszka, spędza bardzo dużo czasu. W domu rodzinnym przebywa się ze swoją rodziną, czyli najważniejszymi ludźmi w życiu, którzy zawsze sie pobawią, nauczą lub wytłumaczą . :) Dom rodzinny powiniem wyposażyc człowieka w pozytywne cechy : odwaga, sympatyczność, miłość, miły itp. oraz wiedzę o tym jak ważny jest dom rodzinny i bliscy, którzy cie wychowali. wyosażyć powinien też w wiedzę o tym jak dalej się rozwijać zwaną SAMODZIELNOŚCIĄ .

Myślę, że pomogłam, pozdro !
1 3 1
2010-02-05T13:30:15+01:00
Dom rodzinny powinien mieć to ciepło i troskę jakie powierzają nam nasi rodzice. Nikt ani nic nie jest idealne, każdy powienien to wiedzieć. Oczywiście każdy dom powienien byc wyposażony w to co dla nas najlepsze. Oraz w to co potrzebujemy w życiu codziennym np. łóżko. Jeśli się na kogoś zezłościmy często zdaża nam się mówić ,, nie nawidze cię !'' czy ,,nie odzywaj sie do mnie''. Wszystko to robimy aby komuś zrobić na przykrość. Lecz w głębi duszy kochamy każdego z najbliższej rodziny.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T13:33:53+01:00
Według mnie w życiu ważniejsze jest to że rodzice przekazują nam system wartości.Rodzice uczą nam być kulturalnym i to jest chyba najważniejsze jak powinno się zachowywać.Dobra materialne w niczym nam nie pomogą.Rzeby np. spotkać najlepszego przyjaciela nie trzeba nam pieniędzy aby go przekupić czy też fajnych rzeczy żeby on się z nami kolegował tylko trzeba umieć właściwie się zachowywać w gronie kolegów ze szkoły.i tego właśnie uczą nas rodzice.Nie ważne jaki mamy dom, dom jest tylko jeden nasz wyjątkowy.W domu najważniejsza jest miłość i ciepło.Powinniśmy się w nim czuć bezpiecznie i kochająco.