Odpowiedzi

2010-02-05T16:19:28+01:00
L.O. II na ul. Gimnazjalnej 2.
Dzisiaj znajdujemy się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida w Cieplicach przy ulicy Gimnazjalnej 2 – krócej mówiąc w „Norwidzie”. Jak co tydzień pragniemy wam przestawić Jeleniogórskie szkoły średnie, abyście mogli łatwiej i pewniej podjąć decyzję dalszego kształcenia się.

Dyrektor jak mama?
Siedzimy w gabinecie mgr Jadwigi Dąbrowskiej – Dyrektor szkoły. Gabinet jest zadbany i piękny. Półki przy jednej ze ścian wypełnione są pucharami uczniów, które Pani Jadwiga z dumą pokazuje wszystkim odwiedzającym jej gabinet. Nie mówi tylko o sobie, opowiada o uczniach, którzy je zdobyli, ze łzami radości w oczach opowiada nam o wielu latach ciężkich treningów, oraz o tym jak radośnie kibicuje swoim uczniom na meczach. Jadzia – jak mówią o niej uczniowie – pragnie zaprosić nas gimnazjalistów do swojej szkoły.
„Drodzy gimnazjaliści, kochani uczniowie! Serdecznie zapraszam Was do Liceum Ogólnokształcącego nr 2. Szkoła ta nie stawia żadnych barier w kształceniu osobowości. Istnieje tutaj wiele kół zainteresowań – koła chemiczne, biologiczne, fizyczne – dla osób o umysłach ścisłych, jak również kółko tanecznie muzyczne i współpracujące z teatrem im. Norwida Koło Teatralne. Panuje tutaj wysoka tolerancja, starsi uczniowie pomagają pierwszoklasistom zapoznać się ze szkołą – zapewniam, że nic Wam tutaj nie grozi.” – wie, bo sama dokładnie pilnuje czy „pierwszakom” nie dzieje się nic złego. Czy taki dyrektor nie istniał do tej pory tylko w naszych marzeniach? Teraz to już może być prawdą! Wystarczy pójść do „Norwida”!

Z radością do szkoły?
Uczniowie pytani o swoją szkołę odpowiadają nam z radością i uśmiechem. Każdy z nich mówi same superlatywy, wszyscy zapytani zadowoleni są z wyboru tej szkoły i nie zamieniliby jej na żadną inną! Oto fragmenty wywiadu:
Redakcja: Co czujesz rano kiedy masz iść do szkoły?
Uczeń: Cieszę się, bo lubię tutaj przebywać.
Redakcja: Czy uczniowie są tolerancyjni, osoby wyróżniające się są akceptowane a pierwszoklasiści nie są gnębieni?
Uczeń: W szkole jest świetna atmosfera, wszyscy są tolerancyjni, nowi uczniowie przyjmowani są bardzo serdecznie.
Wydaje się to nie możliwe, ale jednak tak jest. Z pięćdziesięciu zapytanych osób nie usłyszeliśmy negatywnej opinii!


Zostać uczniem Norwida?
Uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne? Zdobywać nagrody w teatrze na arenie ogólnopolskiej? Brać udział w licznych olimpiadach sportowych?
Być wychowankiem jednego z lepszych Liceum w Polce?
Zadecydujcie sami!