Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T15:49:26+01:00
Ascetyczne życie w XXI wieku jest niemożliwe.
Wyżej podaną tezę postaram się udowodnić w niżej podanym argumencie.
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach całkowite oddanie się Bogu nie jest możliwe, gdyż ludzie współcześni są przyzwyczajeni do wielkich wygód. Człowiek pragnący szczęśliwego życia wiecznego po śmierci powinien wiedzieć, że aby jego marzenie się spełniło musi godnie i uczciwie żyć. Osoba, która chce być blisko Boga może wstąpić do zakonu lub prowadzić życie w stylu religijnym.
Dawniej, ludzie żyli w przekonaniu, że aby otrzymać zbawienie i życie wieczne po odejściu z tego świata muszą wyrzec się wszystkich dób. Uważali, że ich życie musi stać się wieczną męką. Oczywiście wg. historii św.Aleksego było to słuszne rozumowanie. Asceta stał się świętym po spełnieniu swojej misji jaką był mistycyzm. Jest to przykład trafnego stwierdzenia, że męczeńskie życie pozwoli stać się postacią świętą.
Z całą pewnością potwierdziłam słuszność tezy, gdyż żyjemy na świecie, w którym dbamy nie tylko o swoje dobro, lecz o innych także. Widząc osobę biczującą się, która sprawia sobie ból nie przeszlibyśmy bok niej z obojętnością. Jest to widok niecodzienny. Boimy się śmierci, dlatego też m.in. żyjemy zgodnie z zasadami i bliźnich traktujemy z szacunkiem i uznaniem.
Mam nadzieje, że spodobało się :)
9 4 9