Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T16:26:49+01:00
Od jaknajdawniejszych czasów wiadomo jest, że "radość buduje, a smutek rujnuje". Najlepszym przykładem są zdarzenia wzięte z życia codziennego.
Radością można więcej osiągnąć, niż smutkiem. Na przykład jeśli jakiś człowiek gdzieś pracuje i wita swych klientów z uśmiechem, to więcej ludzi do niego przyjdzie, niż jakby siedział ponury.
"Radość stworzyła słońce i świat." Słowa te oznaczają to, że Bóg stwarzając świat i słońce musiał myśleć o tym, co robi z radością, bo inaczej nie stworzył by takiego piękna, jakim jest Ziemia. I. Makuszyński w swym cytacie, który brzmi: "Radość wielkim jest mędrcem, bo radość stworzyła słońce i świat. Smutek niczego nie urodzi" Chce nam przekazać, że jeżeli zabraknie nam radości w życiu, to niczego nie osiągniemy. Wszyscy wielcy ludzie z pewnością często byli uśmiechnięci, bo gdyby nie byli, nie wiadomo, czy osiągnęli by taki sukces.
Moim zdaniem autor tych słów o których powiedziałem ma rację. Jeżeli bylibyśmy ciągle tylko smutni, świat nie byłby taki piękny, jak jest...
2 5 2
2010-02-05T16:28:35+01:00
Wszystkie rzeczy stworzone staja się powodem do radości dzieją się rzeczy które nas cieszą, świat staje się wtedy piękniejszy. smutek jest uczuciem złym nie pozwala nam cieszyć się dlatego on nic pieknego nam nie stworzy daję nam niechęć i odbiera siły.
1 1 1