Odpowiedzi

2010-02-05T16:49:17+01:00
-Kiedy matko Tereso poczułaś powołanie zakonne .?

-W wieku 12 lat poczułam powołanie do służby zakonnej.Sześć lat później wstąpiłam do Instytutu Błogosławionej Dziewicy Maryi w Irlandii, przyjmując imię zakonne Maria Teresa od Małego Jezusa.

-Słyszałam, że Matka załozyła różne zakony i stowarzyszenia, jeżeli tak to jakie.?

-Jedno z moich założonych stowarzyszeń było zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłośći. Początkowo pracowałyśmy w slumsach Kalkuty, nastepnie aż do dziś dnia opiekujemy sie najbiedniejszymi ludźmi na całym świecie.

-Jej.!To przepiękne co robicie dla innych ludzi. Dowiedziałam się z różnych źródeł o siostry wyrużnieniach, mogłaby matka je wymienić, ponieważ są naprawdę godne uwagi.

-Tak, z wielką przyjemnością. W 1979 roku otrzymałam Pokojową nagrodę Nobla. Było to dla mnie niesamowite doznanie, gdyż robie to co kocham i z tego powodu byłam rozpoznawalna na całym świecie jako Matka wszystkich ludzi.

-Myślę że nie tylko Matka się cieszy, ale też wszycy Ci najbiedniejsi którym Matka na codzień pomaga, i z tego tytułu są naprawdę dumni co siostra dla nich zrobiła i nadal robi.

-Dziękuje że siostra udzieliła mi wywiadu. Była to dla mnie czysta przyjemność poznać Matkę Teresę osobiście. Jestem pewna że nie zapomne tego spotkania do końca życia. Dziękuje.

-Ja też Ci dziękuje , gdyż była to dla mnie czysta przyjemność. I niech Bóg ma Cię w swojej opiece.
61 4 61