Odpowiedzi

2010-02-05T17:36:36+01:00
Kleszcze przenoszą wiele różnych chorób. Najgroźniejszymi są bolerioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Ukłucie kleszcze wywołuje czasami zmiany skórne oraz ogólnostrojowe, a także mogą się przyczynić się do zakażenia człowieka pategonami. Niektóre gatunki kleszczy mogą przenosić pierwotniaki lub bakterie
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T17:37:49+01:00
Przenoszą dużo chorób zakaźnych . Najbardziej rozpowszechnioną, przewlekłą chorobą roznoszoną przez kleszcze jest borelioza. Wywołują ją bakterie zwane krętkami Borrelia, szacuje się, że ich nosicielem może być co piąty kleszcz. Charakterystycznym objawem pierwszego etapu rozwoju boreliozy jest tzw. rumień wędrujący. Na początku ma on powierzchnię ok. 2 cm. W miarę upływu czasu rozszerza się pierścieniowo, w końcu blednie pośrodku i zanika. Zanik rumienia nie oznacza jednak zawsze końca choroby. Dlatego w razie jego wystąpienia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

Mam nadzieje że pomogłam. Pozdrawiam ;]. Liczę na naj ;**
2010-02-05T17:45:37+01:00
Kleszcze mogą wywołać nawet śmierć. Kleszcz wczepia się pod skórę człowieka i może pic krew bardzo długo.Może wywołać borelioze, kleszczowe zapalenie mózgu.Te zwierzęta mogą przenosić grożne bakterię i pierwotniaki. Ilość kleszczy ciągle się zwiększa.Psy i koty mogą je przynoścć z dworu, więc trzeba je codziennie po spacerze sprawdzać. Najlepiej to robić przy czesaniu. Kleszcze najbardziej wczepiają się w skórę tam gzdzie jest ona cienka. Najlepiej stosować spreje na owady i kleszcze. Najwięcej ich jest na łąkach i w lasach.