Droga Olu!
Na wstępie mojego listu chciałam cie serdecznie pozdrowić i podziękować za zaufanie jakim mnie obdarzyłaś.
Po przeczytaniu twojego listu nie mogłam uwierzyć w to co napisałaś, zaskoczyło mnie to. Czuje że wpakowałaś się w niezłe kłopoty, chyba że się z tego wycofasz. Wiem, że to nie jest takie łatwe i nie myśl że sie wymądrzam bo przeczytałam jakiś artykuł w gazecie na temat narkotykowego uzależnienia albo narkotykow. Nie! Mam a raczej miałam koleżankę która przeżyła to samo a raczej nie przeżyła. Nie chce cię straszyć ale nie chce cie stracic tak jak straciłam Weronikę. Otóż ona miała 15 lat jak zaczeła brać. Najpierw mówiła że to po to, aby sie szybciej nauczyć, potem brała po to , aby się rozluznić, nastepnie nie miałam już z nią kontaktu. Dowiedziałam się od jej koleżanki z klasy że na dyskotece z "nowymi znajomymi" przedawkowała. Jej matka próbowała popełnic samobójstwo, gdyz nie widziała po jej śmierci sensu życia. Tęsknie za nią. Mogłam cos zrobić, ale teraz nie chce popełnić tego samego błędu. Jesteś juz uzależniona sama sobie z tym nie poradzisz, musisz iść na odwyk. Twoja rodzina i przyjaciele będą ci pomagać - ja też. Nie pozwól na to, aby twoja matka straciła sens zycia, nie pozwól na to, abyś ty straciła życie
Mam nadzieję że cię przekonałam. Chciałabym się z tobą spotkać jak najszybciej i porozmawiać. Nie wmawiaj sobie że nie ma problemu a ty nad wszystkim panujesz, bo któregos dnia na odwyk bedzie za pózno.


Nie używać translatorow!!!! Proszę żeby ktoś kto zna angielski to rozwiązał ;/

1

Odpowiedzi

2010-02-07T14:54:36+01:00
Dear Ola!
At the outset of my letter I wanted to greet you and thank you for the trust.
After reading your letter I could not believe what you write, it surprised me. I feel that yo will in pretty good trouble, unless you retract this. I know that it is not so easy, and don't think that is because I read a newspaper article on drug addiction or other drugs. No! I have rather had a friend who survived the same thing and probably not survive. I don't want to scare you but I don't want to lose you like I lost Veronica. Well, she was 15 when she started a take. First, she said that in order to learn faster, then took in order to relax, then I had no have contact with her. I learned from her friends in class that at a disco with "new friends" overdosed. Her mother tried to commit suicide, because not seen after her death, the meaning of life. I miss her. I could do something, but now I do not want to make the same mistake. You are already subject itself, it does not manage to, you have to go into rehab. Your family
and friends will help you - me too. Do not let it to your mother lost her sense of life, do not let on that you lost you life.
I hope I got you. I'd like to meet with you as soon as possible and talk. Do not tell yourself that there is no problem and you have mastered over all, because one day in rehab will be too late.