Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-05T19:50:38+01:00
Pieter Bruegel (Brueghel) starszy (ur.ok. 1525 w Broghel koło Bredy, zm. 9 września 1569 w Brukseli) – malarz niderlandzki. Zwano go "Chłopskim" ze względu na tematykę jego obrazów. Zachowały się zapisy, wskazujące że urodził się w Broghel koło Bredy, nie jest jednak jasne czy chodzi o miasto Breda w Holandii czy o belgijskie miasto Bree, po łacinie zwane Breda.
Obraz „Walka karnawału z postem” został namalowany w 1559 roku. Przedstawia on rynek niewielkiego miasta, na którym zgromadzili się jego mieszkańcy. Są oni być całkowicie pochłonięci różnorakimi zabawami. Na pierwszym planie odbywa się turniej między Postem przedstawionym tutaj jako wychudzonego mężczyznę a Karnawałem przedstawionym jako grubasa siedzącego na beczce o rumianych od wina policzkach. Patrząc na te i pozostałe postacie zauważamy między nimi "walkę" Możemu tu dostrzec różnego rodzaju gry, pojedynki, zapasy, konkursy, które to były niezwykle popularne w średniowiecznej Europie, zazwyczaj też turnieje rycerskie rozpoczynały karnawał. Obraz skazuje nam na konieczność zachowania proporcji między pracą a zabawą, codziennością a świętem, co we współczesnym świecie się zaciera.
1 3 1
2010-02-05T19:52:12+01:00
Obraz ten przedstawia rynek małego miasta na którym zgromadzili się mieszkańcy owej miejscowości .Mieszkańcy pochłonięci są różnorodnymi zabawami. Na pierwszym planie odbywa się jeden z turniej i,rozgrywany jest on pomiędzy Postem przedstawionym tutaj jako wychudzonego mężczyznę a Karnawałem przedstawionym jako grubasa siedzi on koło beczki.W dalszej części obrazu widnieje wiele osób którzy też są pochłonięci różnorodnymi walkami które skłaniają do średniowiecznych tradycji w europie.Obraz przedstawia nam to że praca i zabawa powoli przykrywa obchody świąt.

Mam naz\dzieję że się podoba ^^
3 4 3