Wyjasnij dlaczego loty kosmiczne nawet do najlblizszych gwiazd oprocz slonca sa nierealne.
wskazowka: ile czasu trzeba, aby dostac sie do najblizszej gwiazdy lecąc z prędkoscią swiatla, a ile lecąc rakietą kosmiczna.
odszukaj potrzebne dane

blagam o rozwiazanie! :)
nie spieszcie sie! :)
wiecej niz A4 :D
tylko nie piszcie krotkiej notatki blagam!

2

Odpowiedzi

2010-02-05T20:06:31+01:00
Bo jest to zadaleko oraz jgbys sie spalil
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T20:52:16+01:00
Są one nieerealne ponieważ żaden statek kosmiczny nie jest tam w stanie dolecieć w przeciągu trwania życia jednego człowieka.
Jak powszechnie wiadomo, my ludzie, pomimo tego żę żyjemy w dobie tak bardzo rozwiniętej technologii kosmicznej, nie posiadamy takich rozwiązań technicznych które pozwalały by nam na dolecenie chociazby do najbliższej nam gwaizdy Słońca , które w porówniaiu z miliardami otaczających nas ciał niebieskich, jest w stosunkowo niewielkiej odległości od ziemi. Oddalenie jego wynosi 150mln. kilometrów. Teoretycznie moglibyśmy lecz wraz ze zmniejszającą się odległościa do słońca ulegli byśmy spaleniu.
Co do drugiej najbliższej nam gwiazdy, to jeset nią "PROXIMA CENTAURI". Aby do niej dolecień z prędkością światła równą ok. 300tys. km/s potrzeba by nam były 4 lata. A dokładnie 4,22lata świetlne. Dzisiejsze wahadłowce są w stanie rozwinąć predkość 27 tys. km/h. Chodz jest to ogromna liczba to i tak jest nadal zbyt mała by wahadłowiec dowieźć żywego człowieka do Proxima Centauri.
4 4 4