Odpowiedzi

2010-02-05T20:26:44+01:00
Moim zdaniem w stwierdzeniu „Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać” jest dużo prawdy. Przedstawię to w poniższych argumentach.
Po pierwsze, kiedy Santiago pływał po morzu i nic nie złowił, to mimo to się nie poddawał. Codziennie wypływał z nadzieją, że coś złowi. Po osiemdziesięciu pięciu nie udanych dniach połowów nadal próbował, aż pewnego dnia spostrzegł na niebie ptaka, dzięki któremu wiedział, że gdzieś blisko niego w wodzie jest wielka ryba. Złapał ja, ale nie chciała podejść wyżej, żeby Santiago ją zabił. Pływał tak z nią przez kilka dni, nie poddając się, mimo to, że żyłka tak go raniła, że miał poprzecinane dłonie.
Po drugie, gdy miał już tą rybę, złapaną i zabitą, przywiązał ja do swojej łódki i płynął z Marlinem do brzegu. Lecz jego droga nie była łatwa, atakowały go rekiny a biedak nie miał się czym bronić. Głodne ryby wyczuwając w wodzie krew Marlina po trochę odgryzały kawałki jego ciała. Doszło do tego, że rybak wrócił do brzegu tylko ze szkieletem ogromnej ryby. Mimo to się cieszył i był dumny z tego, że złowił tak wielką rybę.
Po trzecie, Santiago osiągnął swój zamierzony cel. Mimo swojego podeszłego wieku i okaleczenia, wytrwał do końca. Udowodnił wszystkim ludziom i sobie, że jest w stanie zrobić wiele. Tak jak mówi przysłowie „Dla chcącego nic trudnego”.
W czwartym argumencie, chciałabym przedstawić sytuacje osób niepełnosprawnych. Ci ludzie mają wiele słabości, przez co mają utrudnione życie. Oni jednak się nie poddają. Jest wiele miejsc, w których istnieją miejsca pracy dla takich osób. Mimo swojego kalectwa starają się żyć normalnie. Na przykład ludzie niepełnosprawni biorą z innych przykład, organizują zawody w różnych dyscyplinach sportowych, w których nie liczy się to, że są sprawni inaczej. Chcą zaistnieć mimo swojego kalectwa.
W piątym swoim argumencie, chciałabym również ująć ważny problem w życiu ludzi. Narkomania i alkoholizm to najważniejsze i najgorsze nałogi w naszym wieku. Narkomania coraz bardziej się rozprzestrzenia na świecie, jest jednak wiele organizacji i stowarzyszeń walczących z tym nałogiem. Jednakże jest ich ciągle za mało, a narkomanów jest coraz więcej. Wielu ludzi zażywających narkotyki korzysta z pomocy, jaką dają im stowarzyszenia, jednak są też tacy, którzy tej pomocy nie chcą. Żadne stowarzyszenie nie może pomóc narkomanowi bez jego pracy na samym sobą. Jednym z najlepszych takich ośrodków jest Monar założony przez marka Kotańskiego. Wielu takim osobom dzięki terapiom udaje się wyjść z nałogów, gdyż się nie poddają.
Po szóste, w czasie wojny Polacy walczyli w wielu bitwach i walkach. Bili się wiele razy, kilka bitw przegrali, jednak mimo to się nie poddali. Gdy zostali schwytani do niewoli, długo w niej nie byli. Szybko zorganizowali powstania i odzyskali niepodległość. Polacy przegrali Pierwszą Wojnę Światową, ale w Drugiej Wojnie Światowej odegrali się na innych państwach i wygrali.
W siódmym i ostatnim swoim argumencie, chciałabym napisać o śmierci osób bliskich naszemu sercu. Kiedy ludzie są w żałobie po stracie osoby nam bliskiej często nie mogą się z tym pogodzić. Próbują się pozbierać i nauczyć od nowa żyć bez tej osoby. Walczą z tymi przykrymi uczuciami, nie poddając się. Bardzo pomagają wtedy takim osobą inni członkowie rodziny, przyjaciele, specjaliści i psycholodzy.
Myślę, że powyżej wymienione argumenty dowiodły, że „Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać”. To bardzo madre slowa. W pelni sie z nimi zgadzam.