1 .budowa zapory trzech przełomów na rzece jangcy w chinach budzi na calym swiecie wiele kontrowersji . na podstawie roznych zrodel informacj, wypisz argumenty za i przeciw budowie najwiekszej zapory wodnej na swiecie .

2 .napisz czy w polsce mozliwy jest wzrost udziały produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych . W których regionach naszego kraju jest możliwy rozwój energetyki niekonwencjonalnej .? Uzasadnij swoją odpowiedź .

Jakby cos to to sąą zadanie z PULS ZIEMI 2
str . 59
bylabym wdziecznaa .
daje naj ;)

pozdrawiam ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-05T22:33:40+01:00
1. Plany budowy elektrowni jądrowej w miejscu zlikwidowanej już wsi Krotoszyno, od początku nie były aprobowane przez społeczeństwo. Ówczesny Minister Przemysłu Tadeusz Syryjczyk uważa, iż oprócz protestów Lecha Wałęsy, Krzysztofa Skiby, wielu organizacji ekologicznych i opinii publicznej, na zaprzestanie budowy w 1990 roku miały też wpływ takie czynniki jak: wątpliwa rentowność w porównaniu do elektrowni konwencjonalnych czy niejednoznaczność kwestii bezpieczeństwa.
Uważam, że mimo straty ogromnej sumy pieniędzy zainwestowanej w projekt elektrowni i późniejszych konsekwencji jej zamknięcia (m.in. przystosowwanie Jeziora Żarnowieckiego do istnienia w 10*C większej temperaturze wywołanej przez zastosowanie tzw. otwartego układu chłodzenia w elektrowni) była to dobra decyzja. Szczególnie iż 4 lata przed zamknięciem budowy miała miejsce katastrofa w Czarnobylu, która pozostawiła zniszczenia do dnia dzisiejszego. Gdyby taka katastrofa miała miejsce w Żarnowcu, pole jej zniszczenia objęła by procentowo większy obszar Polski niż na dawnych terenach Rosji.


39 1 39