Odpowiedzi

2010-02-06T10:13:21+01:00
(A) Wycieczka rowerowa do lasu w okolicach miejscowości Dybowo odbyła się 12 czerwca 2009 roku. Brało w niej udział 35 uczniów klasy 1 a i 1 b gimnazjum w Cierpicach oraz czworo nauczycieli - opiekunów. Celem wyprawy bylo zapoznanie uczniów z tzw. ptasim zegarem i poznanie okolicy. Wycieczka odbyła się w ramach lekcji biologii.
(A) Najpierw wszyscy zebrali sie na boisku przed szkoła o godz. 9.00. Jeden z opiekunów sprawdził liste obecnosci i jeszcze raz zapoznal wszystkich z regulaminem wycieczki rowerowej oraz z planowanym przebiegiem trasy. Wyruszyloismy o godz. 9.15.
(A) Poczatkowo jechalismy droga asfaltowa. Po przejechaniu okolo jednego kilomwrta wjechalismy do lasu na piaszczysta, ale twarda groge. Otaczal nas las iglasty, glownie sosnowo - swierkowy, w ktorym czasami pojawialy sie brzozy. Cala grupa jechala dlugim rzedem jejen za drugim. Na przodzie i na tyle kolumny znajdowali sie opiekunowie. Jechalismy powoli. Po okolo 20 minutach jazdy las zmienil sie na mieszany, w ktorym przewazaly deby i buki. Gdy minelismy ten odcinek lasu, zobaczylismy po prawej stronie niewielka polane polozana nieco ponizej drogi. Rozlegla sie komenda, aby sie zatrzymac. Wszyscy, prowadzac rowery, podeszlismy do opiekuna, ktory stal przy jakiejs tablicy. Znajdowal sie na niej ptasi zegar - na duzym okregu rozmieszczone byly wizerunki i nazwy roznych ptakow. Obok nich umieszczone byly godziny, o ktorych poszczegolne ptaki zaczynaja swoj poranny spiew. Pani uczaca nas biologii omowila dzialanie ptasiego dzialania, a nastepnie odpowiadala na pytania. Później ustawiliśmy reowery pod drzewami i siedlismy w kregu na polanie . Każdy z apetytem zjadł zabrane ze soba kanapki. Pani opowaiadałą nam jeszcze o ptakach wystepujacych w naszych lasach , o ich charakterystycznych cechach wyglądu i zachowania.
(A) Około godziny 10.45 wyruszylismy w droge powrotna. Jechalismy ta sama trasa co poprzednio , ale każdy rozgladał sie dookoła , chcąc dostrzec jakiegoś ptaka , którego widział na tablicy. Przed budynek szkoły zajechaliśmy o godzinie 11.25. OPiekunowanoie podziekowali nam za zdyscyplinowanie , a my podziekowaliśmy im za ciekawa wyprawe. Nastepnie wszyscy udali sie do szkoły na kolejne zajęcia.
(A)Wycieczka do lasy pozwoliła oderwać sie od monotonnego szkolnego ,życia i przenieść sie do królestwa przyrody . Czuliśmy sie tak , jakbyśmy wrócili z zupełnie innego świata. Była ta bardzo atrakcyja lekcja biologii , a świat ptaków zafascynował niektórych tak bardzo , iż postanowili założyc w naszej szkole koło miłośników ptaków .

(A) oznacza akapit .
Jeśli jesteś w podstawówce to lekcje biologii zmien sobie na przyrode , i zamien sobie klasy , które były na wycieczce. MOże też po swojemu wpisać miejsce wycieczki :)
Pozdrawiam
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T10:23:00+01:00
Musisz pozmieniać swoje dane. Pamiętaj o akapitach!.

Białek Anna
kl.3 b 30.10.2009r.
Sprawozdanie
Dnia 23.10.2009r. całą klasą wraz z Panią wychowawczynią mgr Haliną Zagańczyk wybraliśmy się do teatru Groteska na spektakl pt.,,Pani Wdzięczny Strumyk".
Spektakl ten opowiada o pewnej chińskiej, bogatej rodzinie. w jej skład wchodzi małżeństwo: pan Pierwszy Minister jego Cesarskiej Mości i ich trzy córki: Pani złoty Strumyk, Pani Srebrny Strumyk i Pani Wdzięczny Strumyk. Dwie z nich są już mężate. Najmłodsza jednak, Pani Strumyk ma problemy ze znalezieniem sobie towarzysza. Pewnego dnia Ojciec wybiera zalotników , którym zezwala na staranie się o rękę córki. Są to przystojni , młodzi i bogaci mężczyźni. Pani Wdzięczny Strumyk nie chce związać się z żadnym z nich, więc czarodziejską piłkę przeznaczenia rzuca prosto w ręce ogrodnika Pinga. Jej ojciec - Pierwszy Minister, Jego Cesarska Mość nie chce zgodzić się na ich ślub, więc para zakochanych zrzeka się bogactw i wyprowadza się z rezydencji.Mieszkają oni w ubóstwie. Zimna jaskinia, chłód i ciężka praca to ich życie. Pewnego dnia Ping musi wyjechać na wojnę.Nie wie on, że czeka na niego zasadzka.Niedługo później Pani Wdzięczny Strumyk przestaje otrzymywać należną jej zapłatę: drewna i kaszy.
Jesteście ciekawi jak zakończy się ta wzruszająca historia? Serdecznie zapraszam do wybrania się na ten spektakl. Oglądając go nie można się nudzić.Jego jedyną wadą jest zbyt głośna i źle dobrana muzyka w niektórych fragmentach sztuki. Przedstawienie to posiada ciekawy scenariusz, a także aktorów, którzy wspaniale oddają nastrój tej historii. Całość ubogaca piękny wystrój sceny i wspaniałe kostiumy. Wydaje mi się, że rzadko można obejrzeć tak dobrze dopracowany spektakl.

dostałam za to (- bdb ) ;)

2 3 2