Pomocy!!!!
Narysuj siatkę ostrosłupa,którego podstawą jest trójkąt równoramienny, o bokach długości 4,5 cm,4,5 cm,3 cm.
Kraędzie boczne ostrosłupa są równe i każda ma długość 5 cm.
Wytnij siatkę i sklej model tego ostrosłupa!!!!

Dam naj:))

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T11:18:24+01:00
Najpierw muisz narysować podstawę. Zaczynasz od narysowania odcinka o długości 3cm. Następnie rysujesz symetralną tego odcinka co ułatwi ci narysowanie scian bocznych tego trójkata. Teraz dorysowujesz ściany boczne o długości 4,5cm.
Kiedy masz juz gotową podstawę zaczynasz rysować ściany boczne. Więc zaczynasz od narysowania symetralnych boków podstawy, po czym dorysowujesz ściany boczne. Śiatka jest gotowa. Żby udało ci się ją skleić do niektórych boków musisz dorysować jeszcze kawałek popieru(na rysunku jest zaznaczony kolorm czerwonym).
1 5 1
2010-02-06T16:20:17+01:00
Musisz narysować podstawę. Zacznij od narysowania odcinka o długości 3cm. Następnie narysuj symetralną tego odcinka co pomoże ci w narysowaniu ścian bocznych tego trójkąta. Teraz dorysuj ściany boczne, które będą miały długość 4,5cm. Kiedy masz już gotową podstawę zacznij rysować ściany boczne. Więc zaczynasz od narysowania symetralnych boków podstawy, po czym dorysowujesz ściany boczne. Śiatka jest gotowa. Żby udało ci się ją skleić do niektórych boków musisz dorysować jeszcze kawałek papieru (na rysunku jest zaznaczony kolorm czerwonym).
1 5 1