Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T11:50:45+01:00
Australia jest najmniejszym kontynentem świata.Australia jest kontynentem wysoko rozwinietym z wielokulturowym społeczeństwem.Australia lezy w zasięgu 3 stref klimatycznych, dlatego tez znajduja się tam liczne gatunki endemitów ( stekowce, torbacze: miś koala, diabeł tasmański )

Najwyższa góra Australii to Góra Kosciuszki, dlatego ponieważ jako pierwszy nadał jej taka nazwe Edmund Strzelecki na czesc polskiego bohatera narodowego.
8 3 8
2010-02-06T13:38:36+01:00
Najwyższy szczyt Australii to Góra Kościuszki. Odkrył i nazwał ją sam Paweł Edmund Strzelecki, na cześć polskiego bohatera narodowego. Ciekawostką jest, iż Strzelecki nadał miano Góry Kościuszki sąsiedniemu szczytowi, uznając go za najwyższe wzniesienie Australii. Dopiero w kilkadziesiąt lat później zoolog austriacki Lendenfeld, badając te okolice i dysponując nowocześniejszymi przyrządami, stwierdził, że ten właśnie szczyt jest o kilka metrów wyższy od góry uznanej przez polskiego podróżnika za najwyższą. Największą więc górę nazwał na cześć austriackiego geodety Mount Townsend, a Górę Kościuszki przemianował na Mount Muller dla upamiętnienia niemieckiego przyrodnika. Mimo to mieszkańcy Australii, po stwierdzeniu słuszności pomiarów Lendenfelda, przenieśli nazwę Górę Kościuszki na najwyższy szczyt, a Mount Townsend nadali górze odkrytej uprzednio przez Strzeleckiego, właściwego odkrywcę tych gór.

:)
8 4 8
2010-02-06T15:18:47+01:00
Australia to najmniejszy z kontynentów na ziemi ,a zarazem jeden z krajów.Otoczona oceanami: Indyjskim I Spokojnym.CZesto łaczona z Oceanią(Australia i Oceania).Stolica jest Canberra.Najwieksze miasta to m.in:Melbourne,Sydney. W Australii żyją nigdzie indziej nie spotykane zwierzeta np.kangur, diabeł tasmanski,psy dingo.Znajduja sie tam Wielkie Gory Wododzialowe a najwyższy szczyt to Góra Kościuszki.
6 3 6