Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T13:08:50+01:00
Od jaknajdawniejszych czasów wiadomo jest, że "radość buduje, a smutek rujnuje". Najlepszym przykładem są zdarzenia wzięte z życia codziennego.
Radością można więcej osiągnąć, niż smutkiem. Na przykład jeśli jakiś człowiek gdzieś pracuje i wita swych klientów z uśmiechem, to więcej ludzi do niego przyjdzie, niż jakby siedział ponury.
"Radość stworzyła słońce i świat." Słowa te oznaczają to, że Bóg stwarzając świat i słońce musiał myśleć o tym, co robi z radością, bo inaczej nie stworzył by takiego piękna, jakim jest Ziemia. I. Makuszyński w swym cytacie, który brzmi: "Radość wielkim jest mędrcem, bo radość stworzyła słońce i świat. Smutek niczego nie urodzi" Chce nam przekazać, że jeżeli zabraknie nam radości w życiu, to niczego nie osiągniemy. Wszyscy wielcy ludzie z pewnością często byli uśmiechnięci, bo gdyby nie byli, nie wiadomo, czy osiągnęli by taki sukces.
Moim zdaniem autor tych słów o których powiedziałem ma rację. Jeżeli bylibyśmy ciągle tylko smutni, świat nie byłby taki piękny, jak jest...