Odpowiedzi

2010-02-06T14:47:54+01:00
Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego " Szatan z siódmej klasy " jest Adaś Cisowski . Ma on siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy gimnazjum . Mieszka wraz z rodzicami i czwórką rodzeństwa w Warszawie .
Kornel Makuszyński opisał bohatera jako nieforemnego chłopca , trochę pękatego , który jest silny i sprężysty . Sylwetka jest charakterystyczna w okresie dojrzewania . Włosy miał zmierzwione , a spojrzenie bardzo śmiałe i przenikliwe .
Adaś bardzo kochał swoich rodziców . Dzięki swojemu sprytowi i przebiegłości dawał sobie radę ze swoim młodszym , niesfornym rodzeństwem . Jako przyjaciel był wspaniały . Zawsze można było na niego liczyć . Był skromny i koleżeński . Potrafił przeżywać kłopoty innych . Przykładem tego może być rozwikłane zagadki brakujących stu złotych w rachunkach szkolnej spółdzielni . Innym przykładem jest też pomoc przy odszukaniu pióra kolegi . Był dobry , skromny , uczciwy , sprytny a zarazem skromny . Cechę tę można zauważyć , kiedy potrafił zachować tajemnicę Staszka , dzięki czemu nikt nie śmiał się i nie dokuczał jego koledze .
Ponadto Adaś potrafił sprawić , by był lubiany przez ludzi . Bywał też rozmarzony , kiedy przypomniał sobie o pannie Wandzie .
Wszystkie te cechy charakteru Adasia są pozytywne . Jednak ulubiony profesor Gąsowski nazwał go szatanem . Stało się to dlatego , kiedy Adam dopuścił się oszustwa . Jest to jednak określenie żartobliwe .
Adaś Cisowski to bohater pozytywny . Jego postać jest fascynująca i wspaniała . Nie ma wad . Powinien być wzorem dla rówieśników zwłaszcza dla chłopców . Pomimo swoich zalet , był też normalnym zwykłym chłopcem , który przeżywał strach , niepokój i wstyd . Chciałabym mieć takiego przyjaciela jak Adaś .


Proszę

Buzzy ;-)
Liczę o naj
18 4 18