Napisz rozprawkę na temat : "Nie wszystko co ważne da się przeliczyć na pieniądze" Podaj co najmniej 3 przykłady jeden od siebie jeden z literatury i jeden z arkusza(Matka Teresa albo Scrooge) Jest to rozprawka z Egzaminu próbnego 3 gimnazjum więc z arkusza tam był Scrooge i Matka Teresa do wyboru .

Z Góry Wielkie Dzięki ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T21:34:12+01:00
Myślę, że Nie wszystko co ważne da się przeliczyć na pieniądze. Na poparcie mojej tezy podam kilka argumentów.
Na pewno każdy zna Scrooge'a z "Opowieści Wigilijnej". Był on starym i zamożnym mężczyzną. Jednak nie cieszył sięszczęściemi i rodziną. Podczas, gdy zajmował się zarabianiem, nie myślał o przyszłości. Został zupełnie sam. Na domiar złego nie chciał dzielic się innymi. Gdyby nie duch wspólnika sprzed lat mógłby go czekac podobny los.
Innym przykładem jest Marcin Borowicz z "Syzyfowych Prac" S. Zeromskiego. Był on przekupywany przez rusyfikatorów ciastkami i innymi rzeczammi. Jednak nie można tego przedpłacic nad ojczyyznę. Na szczęscie zmienił swoje postępowanie w odpowiednim momencie.
W dzisiejszych czasach często zdarza się, że ludzie zamożni chcąwszystko załatwic pieniędzmi. Nie mają prawdziwych przyjaciół. Pieniądze to przecież nie wszystko.
Myślę, że podane przeze mnie argumenty poparły moją tezę. Nie wszystko co ważne da się przeliczyć na pieniądze.
1 5 1