Odpowiedzi

2010-02-06T14:33:05+01:00
Joe Macbeth jest szefem kuchni w wielokrotnie nagradzanej restauracji prowadzonej przez "szefa wykonawczego" Duncana. Podczas gdy Duncan zajmuje się wywiadami telewizyjnymi, przyjmowaniem gości i organizowaniem przyjęć dla sławnych ludzi, którzy podziwiają jego kuchnię, Joe ciężko pracuje tworząc kulinarne majstersztyki dla restauracji. Praca jest całym jego światem, pasja, której mógłby się bez reszty oddać.
Pewnego wieczora, trzech wiedźmowatych śmieciarzy napotyka Joego i jego pomocnika Billy'ego i oznajmia im, że restauracja otrzyma od Michelina trzy gwiazdki, a Joe zostanie pewnego dnia jej właścicielem. Billy'emu mówią, że jego synowie też są w kolejce do spadku. Co dziwniejsze, ich przepowiednie zaczynają się spełniać, gdy tylko chłopcy wracają do pracy. Duncan wpada do restauracji, by oświadczyć im, że dostali owe pożądane trzy gwiazdki. Wyjawia też Joemu, że jego nastoletni syn Malcolm przejmie restaurację, gdy on się zestarzeje, ale jeśliby w międzyczasie coś mu się stało, wszystko przypadnie Joemu, jako jego cennemu zastępcy.

Joe opowiada swojej żonie Elli o tym dziwnym wieczorze. Ella jest bardzo ambitna i porywcza. Zachęca Joego, aby ten pomógł nieco losowi. Jeśli zabiją Duncana, królestwo restauracji, dla której tak ciężko pracowali, będzie całe ich... Podjudzany przez Ellę Joe zaczyna odkrywać pociągające, choć niszczycielskie możliwości władzy. Wkrótce chciwość i ambicja wezmą górę, co przyniesie tragiczny skutek.

Myśle ze to ten film.
1 1 1