Odpowiedzi

2010-02-06T14:33:53+01:00
Wykształcenie bardzo pomaga w życiu. W obecnych czasach bardzo trudno znaleźć pracę ludziom wykszałconym, ale jest wieksze prawdopodobieństwo, że im się uda. Majac dobre wykształcenie mamy sznse na sukces, gdyż prace możemy znaleźć przez przypadek, nie koniecznie jej szukajac. Pracodawcy o wiele chetniej zatrudniaja ludzi po studiach wyższych niz po samej maturze.Mając dwie takie osoby jako kandydatów do określonego stanowiska wybierze odobe dośwaidczoną i z wykształceniem.
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T15:05:54+01:00
Aktywne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym wymaga posiadania wiedzy oraz pewnych umiejętności, których zbiór zmienia się wraz z rozwojem techniki i technologii oraz z powstawaniem nowych form życia społecznego, kulturalnego i rodzinnego. Są to m.in. umiejętności interpersonalne, stosowanie technologii informacyjnej, efektywne posługiwanie się językami obcymi, czy też skuteczne poruszanie się po rynku pracy.

We współczesnym świecie zdobywanie wiedzy i jej efekty – potwierdzone świadectwami, dyplomami czy certyfikatami – otwierają drogę do osiągnięcia sukcesu osobistego, w tym przede wszystkim zawodowego. Wykształcenie, jakie zdobywa dana osoba może chronić ją przed wykluczeniem z rynku pracy, ale przede wszystkim stanowi warunek zdobycia pracy. Praca zawodowa jest jednym z głównych elementów życia człowieka. Dzięki niej zdobywamy pozycję społeczną, rozwijamy własną aktywność i kształtujemy styl życia.

Nadążanie za zmieniającą się rzeczywistością, szczególnie w okresie przemian ustrojowych i gospodarczych, wymaga stałego odnawiania i doskonalenia kwalifikacji ogólnych i zawodowych. Obecnie nie wystarczy już wykształcenie posiadać, ale trzeba je nieustannie rozwijać i wzbogacać, a uczenie się w ciągu całego życia towarzyszy rozwojowi naszej cywilizacji
2 4 2