Przypomnij sobie biblijną przypowieść o synu marnotrawnym a następnie przyjrzyj się zamieszczonej reprodukcji obrazu Rembrandta,,Powrót syna marnotrawnego''.Zastanów się, jakie emocje przeżywają przedstawione na nim postacie, i udziel wyczerpującej odpowiedzi na zamiesczone obok pytani.W utworzonych wypowiedzeniach oznacz różnym kolorem zdania pojedyncze oraz złożone z podrzędnym dopełnieniowym.

a) O co młodszy syn błaga ojca?
b) Czego żałuje?
c) Z czego cieszy się ojciec?
d) Czego starszy syn zazdrości bratu?

1

Odpowiedzi

2016-07-13T16:50:36+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
A) Młodszy syn błaga ojca o to, by mu przebaczył. Mężczyzna wraca, chcąc zostać najemnikiem swego ojca, bo według niego nie zasłużył na to, by być jego synem
=
b) Żałuje, że opuścił rodzinny dom. Wraca więc zrozpaczony z nadzieją, że znajdzie zrozumienie w oczach swojego ojca.
=
c) Ojciec cieszy się z tego, że wrócił jego syn. Nakarmił go i napoił. Nakazał swoim sługom urządzić przyjęcie z okazji jego powrotu. 
=
d) Starszy syn zazdrości bratu tego, że nigdy nie dostał od ojca takiej nagrody. Wróciwszy do domu, porozmawiał z ojcem tłumacząc mu, że jest rozczarowany jego postawą, ponieważ wiernie mu służył przez długie lata, a ojciec nigdy nie był taki wobec niego.
11 4 11