Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T16:45:15+01:00
KRET-ssak, rodziny kretowatych
długość do 17cm; futerko czarne, aksamitne; podziemny tryb życia, przednie kończyny grzebne; oczy częściowo uwstecznione, brak małżowin usznych.

JEŻ -mają ciało o krępej i mocnej budowie. Płaska ,klinowata o masywnej czaszce jest zakończona wydłużonym ryjkiem. Grzbiet i boki ciała są pokryte kolcami lub sztywnymi włosami.

MYSZ POLNA-na grzbietowej części ciała sierść brązowa, z czarną pręgą wzdłuż kręgosłupa, strona brzuszna i łapy białe.

RYJÓWKA-charakteryzują się wydłużoną czaszką i brakiem łuków jarzmowych. Owadożerne i mięsożerne, w warunkach głodu mogą spożywać nasiona.

NORNIK-długość ciała do 12 cm, ogona do 4,5 cm.Groźny szkodnik upraw polnych.

MOPEK-masa ciała 5,5-14,0 g; żyje w pobliżu osiedli, zimuje m.in. w piwnicach.

^^mam nadzięję, że pomogłam:)
4 4 4
2010-02-06T16:48:21+01:00
-kret-ssak z rodziny kretowatych, zaliczanej do rzędu owadożernych. Zamieszkuje pola i łąki Europy i środkowej Azji. Długość ciała do 17cm, ciężar ciała do 120g.
-jeż-największy ssak z rzędu owadożernych, zaliczany do rodziny jeżowatych. Długość ciała 25-30cm, ogonka 2,5cm, ciężar ciała do 1,2kg. Grzbiet i boki ciała pokryte kolcami o długości do 3cm, barwy szarobrązowej.
- mysz polna-ssak z rodziny myszowatych, zaliczanej do rzędu gryzoni. Sierść rudobrązowa, czarna pręga wzdłuż linii grzbietu. Nie posiada gruczołów potowych, aby się ochłodzić liże całe ciało.
-ryjówka-ssak
-nornik-ssak z podrodziny zaliczany do rodziny chomikowatych z rzędu gryzoni, zamieszkuje Eurazję i Amerykę Północną. Zwierzę niewielkich rozmiarów, wielkości od myszy do szczura, o niewielkich i stosunkowo krótkim ogonie.
-mopek-ssak zaliczany do rodziny mroczkowatych z rzędu nietoperzy, zamieszkujący Europę. Długość ciała do 6cm, rozpiętość skrzydeł do 27cm. Ciężar ciała do 15g. Sierść brunatnoszara, uszy duże,szerokie.