Odpowiedzi

2010-02-06T17:36:37+01:00
Argumenty z literatury:
- Scrooge z Opowieści Wigilijnej Carola Dickensa. Nie miał przyjaciół ani rodziny, ale za to miał kasę. niestety, te nie mogą być przeliczone na ciepło, bliskość drugiej osoby, którego nikt mu nie ofiarował
- Ula z polskiego serialu brzydula. Nie miała tak dużo pieniędzy jak jej koleżanki, ale za to miała talent. One myślały, że uda im się uwieść szefa za pomocą noszenia drogich ubrań, ale nie udało im się pieniędzmi kupić respektu dla samych siebie szefa. On respektem darzył Ulę, która miała talent, którego nie da się przeliczyć na pieniądze.
- Edward ze Zmierzchu próbował spodobać się Belli zapraszając ją do restauracji itp, ale ona tak naprawdę pragneła od niego tylko miłości.
- Erik, bohater powieści "Upiór Opery" G. Leouxa był genialnym architektem, muzykiem, kompozytorem i znawcą sztuki. Uwiódł Krystynę swoją muzyką, która świadczyła o jego geniuszu, a nie za pomocą pieniędzy, bo jedyne co posiadał to inteligencja, talent, znajomość Opery (budynek, jak i wszystkie sztuki które grają) oraz piwnice gmachu.
Wystarczy?