Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T17:30:31+01:00
Midas był przegrany. Najważniejsze dla niego było złoto. Niczego innego nie pragnął tak bardzo i to go właśnie zgubiło. Zapomniał, że ma piękną córkę, która jest ważniejsza od wszystkich pieniędzy na świecie. Dopiero, gdy ją stracił, dowiedział się, jak bardzo ją kocha.
Jednak wcześniej cieszył się z tego, że może być najbogatszym człowiekiem na całej ziemi i jest otoczony przez miłość swojego życia - złoto. To ona zaślepiało prawdziwie prawdy i cele życiowe, przez co z góry był przegrany.

Pozdrawiam;)
2010-02-06T17:39:37+01:00
Midas był to bardzo skąpy król który myślał tylko o powiększaniu swego bogactwa. Pewnego razu na swej drodze spotkał Dionizosa ze swym orszakiem który zaproponował mu że może mieć wszystko czego tylko zapragnie. Więc się stało. Czego tylko się dotknął zamieniało się w złoto. Potem poczuł głód i nie mógł nic zjeść bo nawet jedzenie zamieniało się w złoto. Potem poszedł do królestwa Dionizosa i błagał go by to odczynił ponieważ jest już za słaby i nic nie może zrobić. Gdy już go odmienił, Midas szedł przez zielone ogrody a na jego drodze stanął Apollina i nawet go nie posłuchał gdy cudownie grał. On powiedział że nie dla jego oślich uszu taka piękna muzyka i nagle o dziwo na głowie króla wyrosły ośle uszy. Można powiedzieć że była to kara za jego skąpstwo. Był on raczej przeklęty ale też nie można wykluczyć przegranego. Chodź złoto nadal miał.