Odpowiedzi

2010-02-06T17:52:10+01:00
I spend whole Saturday with aunt. Every. I do the same always. Me this inflicts pleasure. I eat morning breakfast. I go out on purchases. I go to aunt with my dog. I with my aunt take a picture. My dog together with us szeleje. We play always great. I after noon go out with my dog and aunt on walk. I come back with evening to house. I take shower. I eat supper. I read book. I send aunt sms. Content: Good-night. Sleep ślodko. I fall asleep. Details:

We hobby is photographing.
I like photographing men. When they be hold meeting family. I am photographer always. My aunt repeats that I will be well-known photographer once. Often oneself I with her happen. I take a picture her. She claims that I have talent. Every be able to take a picture. She tells that my pictures are beautiful, marvellous, splendid. I be able to seize the best moment. I tell how it has to put. I advise or more hand in pit czy in mountain. Aunt repeats that I have in me something exceptional. In order to there in future would become photographer. Executing work, it which is likes each other the best. It inflicts me this huge joy, satisfaction. Aunt is my model. And I am her prominent photographer. I want to enroll to models' studies my aunt. It repeats that nobody will make her so fantastic pictures. I will be her photographer. Aunt affirms that I have such strength. I be able to really a lot of. Looking through my aunt's 300 albums. All ask who executed these miraculous pictures. Here such excellent light. And here such excellent idea... I love photographing. Is be my dream photographer.


a całą sobotę spędzam z ciocia. Każdą. Zawsze robię to samo. Mi to sprawia przyjemność. Rano jem śniadanie. Ja wychodzę na zakupy. Ja idę do cioci z moim psem. Ja z moją ciocią robię zdjęcia. Mój pies razem z nami szeleje. Bawimy się zawsze świetnie. Ja po południu wychodzę z moim psem i ciocią na spacer. Ja wieczorem wracam do domu. Ja biorę prysznic. Ja jem kolację. Ja czytam książkę. Wysyłam cioci sms. Treść: Dobranoc. Śpij ślodko. Zasypiam. Szczegóły:

My hobby is fotografowanie.
Ja lubię fotografować ludzi. Gdy odbywają się spotkanie rodzinne. Ja zawsze jestem fotografem.Moja ciocia powtarza że będę kiedyś znanym fotografem. Często się z nią spotykam. Ja robię jej zdjęcia. Ona twierdzi że mam talent. Każdy potrafi robić zdjęcia. Ona mówi że moje zdjęcia są piękne, cudne, wspaniałe. Potrafię uchwycić najlepszy moment. Mówię jak ma się ustawić. Doradzam czy bardziej ręka w dół czy w górę. Ciocia powtarza że mam coś w sobie wyjątkowego. Żebym w przyszłości została fotografem. Wykonywanie pracy, którą się lubi jest najlepsze. Mi sprawia to ogromną radość, satysfakcję. Ciocia jest moją modelką. A ja jestem jej wybitnym fotografem. Moja ciocia chcę się zapisać do studia modelek. Powtarza że nikt nie nie zrobi jej tak fantastycznych zdjęć. Ja będę jej fotografem. Ciocia stwierdza że ja mam taką siłę. Ja potrafię naprawdę dużo. Przeglądając 300 albumów mojej cioci. Wszyscy pytają kto wykonał te cudowne zdjęcia. Tu takie świetne światło. A tu taki świetny pomysł... Ja kocham fotografować. Moim marzeniem jest być fotografem.
1 5 1
2010-02-06T17:52:52+01:00
This was a my fauvorit weekend.I get up at 7 o clock in Saturday. Next I go to my friends by play on computer.At 16 o'clock I watched in TV program "Myth Busters", Finnaly Saturday I went on my aunt birthday. In Sunay I get up at 11 o'clock. Next I eat breakfast and go to the church. Them I play on the computer. I go to bed at 22o'clock. This was my weekend.
2010-02-06T18:06:20+01:00
I have spent my last weekend curiously very. Early in the morning I have agreed to saturday with friends for club in the evening.I have gone for my next cousins and we have organized sleigh ride .
There was magnificently and we threw snow balls so, that we were in snow whole. When excellent sausages return eat and fairest sandwiches of our aunt.I have gone for club at nightfall and there fine disco waited on I. I played excellently. I have get down to sunday for reading interesting reading very. It has involved me very. I have eaten excellent dinner later and I have gone for cinema .There I have gone with my fairest familiar. Film it was great! There was horror, but we like such . There was fine weekend.

Pisałam o tym że w sobotę wybrałaś/wybrałeś się z kuzynostwem na kulig, potem do klubu z przyjaciółmi, gdzie była świetna zabawa. W niedzielę czytałaś bardzo interesującą lekturę która świetnie wciągała, zjadłaś pyszny obiad i wybrałaś sie ze znajomymi do kina na horror, oraz że to był świetny weekend... może być?