Odpowiedzi

2010-02-06T18:47:45+01:00
Wyszukiwarka internetowa - to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

Sieć terminalowa posiada jeden bardzo dobry komputer o dużej mocy obliczeniowej i obszernej pamięci masowej (dysk lub dyski twarde), zaś użytkownicy korzystają tylko ze stanowisk składających się z monitora i klawiatury, a wszystkie programy wykonywane są na tym bardzo dobrym komputerze o dużych mocach obliczeniowych. Przypomina on np. symultaniczną grę w szachy gdzie arcymistrz gra z wieloma przeciwnikami, ale przecież szybkość analizy sytuacji, i jego wiedza szachowa jest na tyle duża, że zazwyczaj wygrywa ze wszystkimi swoimi partnerami. Taką samą rolę pełni serwer w stosunku do użytkowników.

Topologia-jeden z najważniejszych kierunków w matematyce współczesnej. Obiektem jej badań są te własności figur geometrycznych i brył, które nie ulegają zmianie nawet po radykalnym zdeformowaniu tych figur (a więc np. położenie i sąsiedztwo). Własności takie nazywa się własnościami topologicznymi figury.

1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T18:49:38+01:00
Wyszukiwarka internetowa - to program lub strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.
sieć terminalowa- posiada jeden bardzo dobry komputer o dużej mocy obliczeniowej i obszernej pamięci masowej, zaś użytkownicy korzystają tylko ze stanowisk składających się z monitora i klawiatury, a wszystkie programy wykonywane są na tym bardzo dobrym komputerze o dużych mocach obliczeniowych.
LAN- (sieć lokalna) najmniej rozległa postać sieci komputerowej,zazwyczaj ogranicza się do jednego budynku (biura) lub kilku pobliskich budynków
topologia magistralii- jedna z topologii fizycznych sieci komputerowych charakteryzująca się tym, że wszystkie elementy sieci są podłączone do jednej magistrali . Większość topologii logicznych współpracujących z topologią magistrali wychodzi z użytku
topologia gwiazdy- sposób połączenia komputerów w sieci komputerowej, charakteryzujący się tym, że kable sieciowe połączone są w jednym wspólnym punkcie, w którym znajduje się koncentrator lub przełącznik.
topologia pierścienia - jedna z fizycznych topologii sieci komputerowych. Komputery połączone są za pomocą jednego nośnika informacji w układzie zamkniętym - okablowanie nie ma żadnych zakończeń
2 3 2