Odpowiedzi

2010-02-06T21:51:16+01:00
Komputery, początkowo były wykorzystywane w wojsku i przez długi, długi okres nie można było marzyć nawet o tym, by taka wielka maszyna mogła trafić do domu przeciętnego mieszkańca naszego globu. Podobnie było z Internetem. Sieci takie początkowo były w Ameryce dostępne tylko na kilku najlepszych uczelniach i to, nie dla studentów, lecz do celów testowych.

Przeciętny człowiek dowiedział się o istnieniu czegoś takiego jak Internet po roku 1995, kiedy to Microsoft wypuścił swój pierwszy system operacyjny oparty na grafice. Wszystko się zmieniło. Sprzęt szaleńczo zaczął tanieć, a globalna sieć powiększała się w zastraszającym tempie. Dziś już znaczna większość społeczeństwa ma dostęp do Internetu. Co ludzi przekonało do tego? Co przemawia za tym by podciągnąć kabel sieciowy pod swój dom?

Pierwszym, niepodważalnym plusem Internetu są możliwości jakie oferuje. W dzisiejszych czasach stanowi on nieograniczone okno na cały świat! Możemy rozmawiać z osobami z drugiego końca świata, teraz już nawet widząc się, możemy uzyskać najświeższe informacje nie wychodząc z domu. Sieć ma nad telewizją taką przewagę, że możemy momentalnie przefiltrować informacje, tak by uzyskać te które są nam potrzebne. Telewizja i inne media jedynie pokazują nam to co one uważają za słuszne. Brak im kontaktu z nami, brak interaktywności.

W dzisiejszych czasach cena Internetu jest bardzo niska i ciągle spada. Za niewielkie pieniądze rzędu nawet 20 – 30 złotych możemy zakupić w miarę stabilny dostęp do sieci. Trzeba jednak pamiętać, że wciąż Polska stoi z tyłu jeśli chodzi o ceny dostaw Internetu. Są kraje, gdzie możliwość podłączenia się do sieci jest kilkukrotnie mniejsza niż u nas. Jednak wszystko idzie w dobrą stronę.

Niestety Internet ma także swoje wady. Przede wszystkim wiąże się on z niebezpieczeństwami. Korzystając z sieci należy bardzo uważać, by nie wpaść w sidła oszustów. Ludzie wyłudzający najróżniejsze informacje to plaga zaludniająca sieć. Do tego dochodzą hakerzy otwarcie próbujący szkodzić naszemu komputerowi. No i pedofile. Należy bardzo uważać, nie podając nieznajomym swoich danych osobowych, ani w ogóle żadnych informacji o sobie.

Internet jest obecnie najsilniejszym medium w życiu człowieka. Ma on wielki wpływ na życie ludzi, szczególnie młodego pokolenia, które urodziło się już w dobie komputerów. Należy bardzo dbać by nie uzależnić się od tego środku masowego przekazu, gdyż skutki mogą być naprawdę nieprzyjemne.