Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-06T19:35:25+01:00
PO chce zmienić godziny głosowania w wyborach
Piątek, 5 lutego (20:08)
W dniu wyborów prezydenckich lokale wyborcze miałyby być otwarte od godz. 8 do 22 - taką zmianę przewiduje propozycja zmian w ordynacji prezydenckiej przygotowana przez PO

Olechowski przedstawił "Grupę Przyjaciół"
Piątek, 5 lutego (13:53)
Szefowa Partii Kobiet Anna Kornacka, b. europosłanka Genowefa Grabowska, b. dowódca Wojsk Lądowych Waldemar Skrzypczak, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis - znaleźli się w komitecie wspierającym niezależnego kandydata na prezydenta Andrzeja

Cenzurowana debata Tuska o cenzurze
Piątek, 5 lutego (05:57)
Piątkowa debata Donalda Tuska z internautami, będąca odpowiedzią premiera na ich protesty dotyczące rządowego projektu ustawy antyhazardowej, wprowadzającej "Rejestr stron i usług niedozwolonych", będzie cenzurowana - twierdzi

Kiszczak po raz czwarty przed sądem ws. "Wujka"
Piątek, 5 lutego (10:50)
Dzisiaj rozpoczął się czwarty proces byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 r. 84-letni podsądny po raz kolejny nie przyznał się do zarzutu.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T19:36:04+01:00
1. - To kolejny przeciek. Jesteśmy świadkami sprawy w sprawie czy afery w aferze - tak szef klubu PO Grzegorz Schetyna skomentował w rozmowie z TVN24 zeznania Ryszarda Sobiesiaka w prokuraturze, które opublikowała "Rzeczpospolita". Wynika z nich, że odpowiedzialnym za przeciek o akcji CBA może być szef gabinetu Mirosława Drzewieckiego Marcin Rosół.
Publikację gazety Schetyna określa krótko: to kolejny przeciek. - I to tak już będzie - nie ma już stenogramów, nie ma cytatów, tylko klimat i przecieki - stwierdził szef klubu Platformy Obywatelskiej.Pytany o to czy rzeczywiście - jak wskazał w swoich zeznaniach Sobiesiak - źródłem przecieku o akcji CBA może być Marcin Rosół, Schetyna radzi poczekać na dokumenty i efekty pracy komisji hazardowej i prokuratury.- Nie wiemy czy doszło do tego przecieku, bo żadnych słów tam nie widzę, nie widzę stenogramów, cytatów. Widzę tylko klimat i rozdmuchiwanie kolejnych problemów - ocenił Schetyna. - Mówmy o dokumentach i faktach, a nie o przeciekach i insynuacjach - dodał.

2.Sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej złagodził w sobotę karę dla siedmiu radnych PO z Sopotu z zawieszenia na rok - na upomnienie. Radni zostali ukarani w zeszłym roku za wycofanie wniosku o przeprowadzenie referendum ws. odwołania ze stanowiska prezydenta miasta Jacka Karnowskiego.
Z wnioskiem o skrócenie rocznej kary zawieszenia dla siedmiorga radnych PO z Sopotu wystąpił w styczniu do krajowego sądu koleżeńskiego zarząd pomorskiej Platformy. Jak tłumaczył wówczas szef pomorskiej PO Jan Kozłowski, zdecydowano się na taki krok ze względu na obrót spraw toczących się wokół prezydenta Sopotu, w tym m.in. umorzenie przez prokuraturę postępowania w sprawie budowy w Sopocie Centrum Haffnera.

3.- Donald Tusk staje się Machiavellim polskiej polityki - stwierdza Maciej Płażyński w wywiadzie dla "Polski". Jeden z "trzech tenorów" - założycieli Platformy Obywatelskiej, wzięty w "Dwa Ognie" ocenia działania urzędującego premiera.
Donald Tusk chyba dał się uwieść władzy, przyznał w wywiadzie dla "Polski" Maciej Płażyński. - Z ideowca zrobił się liderem, który w imię skuteczności przyznaje się nie do swoich poglądów. I ̇żeby mieć całą władzę staje się Machiavellim polskiej polityki - stwierdził i ocenił, że Tuskowi spodobało się "wycinanie" politycznych oponentów.