Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T19:36:11+01:00
Łańcuch pokarmowy - graficzne przedstawienie zależności pokarmowych między organizmami, ustawienie ich w kolejności zjadany->zjadający.

Sieć pokarmowa - rozgałęziające się i przenikające nawzajem łańcuchy pokarmowe.

Czyli po prostu sieć pokarmowa jest to wiele łańcuchów p. , w której jeden organizm może zajmować co najmniej kilka poziomów troficznych (np. lis może być w niej jednocześnie konsumentem I i II rzędu), podczas gdy w łańcuchu p. tylko jeden (np. może występować tylko jako konsument I rzędu zjadając np. jeżyny).
8 4 8
  • Użytkownik Zadane
2010-02-06T19:38:26+01:00
Sieć pokarmowa, splot → łańcuchów pokarmowych, które łączą się, rozgałęziają i przecinają, spajając ekosystem w pewną całość; w s. p. zwierzę, które należy do poziomu troficznego konsumentów, może być reprezentantem różnych łańcuchów pokarmowych; znajomość s. p. daje orientację co do kierunku i nasilenia przepływu energii i obiegu materii w ekosystemie.


Łańcuch pokarmowy, łańcuch troficzny – szereg organizmów ustawionych w takiej kolejności, że każda poprzedzająca grupa (ogniwo) jest podstawą pożywienia następnej. Wiążą one ze sobą producentów, konsumentów i destruentów w poszczególnych biocenozach. Łańcuchy troficzne tworzą sieć zależności pokarmowych. Dzięki nim możliwy jest obieg materii i przepływ energii w ekosystemach.

myślę ze pomogłem
5 4 5