Popraw błędy ortograficzne interpunkcyjne stylistyczne i jezykowe. Sprawdz czy kompozycja charakterystyki jest poprawna.

Magda Kowalska jest jednym z głównych bohaterów, książki Jana Kowalskiego pt. 'Szklanka' Jest ona jedyną córką Kowalskich. Ma tylko 14 lat, mieszka wraz z rodzicami i nianią Martą w Krakowie.
Wygląd Magdy nie został szczegółowo opisany w książce, jednak z wypowiedzi Marka wynika, iż była ona piękna.
Przed poznaniem młodego Nowaka, Magda była niewinną, za młodą na zamążpójście dziewczyną. Córka Kowalskich miała swoje autorytety, które nakazywały jej wierności i posłuszeństwa. Dlatego, Magda nie protestowała, gdy rodzice powiedzieli jej, że znaleźli dla niej odpowiedniego kandydata na męża. Tą wiadomość przyjęła bez specjalnego entuzjazmu, ponieważ nie zaznała w życiu miłości do mężczyzny. Panna Kowalska w mgnieniu oka zmieniła się z dziewczynki w kobietę, kiedy to poznała i nieszczęśliwie zakochała się w Marku.
Magda sprawiała wrażenie osoby błyskotliwej i bystrej.
Miała charakter ryzykantki, bo zdecydowała się na wypicie mikstury, której działanie powoduje stan przypominający śmierć. Mimo tego, że Marek pochodził z wrogiej rodziny była gotowa poświęcić wszystko dla ukochanego.
Bardzo podoba mi się ta postać, ponieważ umiera dla swojej miłości. Zastanawia mnie tylko fakt czy samobójstwo było aktem odwagi, czy ucieczki od świata, w którym nie ma ukochanej osoby.

Imiona, autor i nazwa ksiązki nie są pradziwe, bo nie chciałam ujawniać danych. ( ;

Z góry dzięki. ; *

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T19:39:08+01:00
Magda Kowalska jest jedną z głównych bohaterek, książki Jana Kowalskiego pt. 'Szklanka'. Jest ona jedyną córką Kowalskich. Ma tylko 14 lat. Mieszka wraz z rodzicami i nianią Martą w Krakowie.
Wygląd Magdy nie został szczegółowo opisany w książce, jednak z wypowiedzi Marka wynika, że była piękna.
Przed poznaniem młodego Nowaka, Magda była niewinną, za młodą na zamążpójście dziewczyną. Córka Kowalskich miała
swoje autorytety, które nakazywały jej wierności i posłuszeństwa. Dlatego Magda nie protestowała gdy rodzice powiedzieli jej, że znaleźli dla niej odpowiedniego kandydata na męża. Tą wiadomość przyjęła bez specjalnego entuzjazmu, ponieważ nie zaznała w życiu miłości do mężczyzny. Panna Kowalska w mgnieniu oka zmieniła się z dziewczynki w kobietę, kiedy to poznała i nieszczęśliwie zakochała się w Marku.
Magda sprawiała wrażenie osoby błyskotliwej i bystrej.
Miała charakter ryzykantki, bo zdecydowała się na wypicie mikstury, której działanie powoduje stan przypominający śmierć. Mimo tego, że Marek pochodził z wrogiej rodziny
była gotowa poświęcić wszystko dla ukochanego.
Bardzo podoba mi się ta postać, ponieważ umiera dla swojej miłości. Zastanawia mnie tylko fakt czy samobójstwo było aktem odwagi, czy ucieczki od świata, w którym nie ma ukochanej osoby.
1 5 1