Odpowiedzi

2010-02-06T20:38:10+01:00
Niezwykłość postaci św.Franciszka polega przede wszystkim na tym,że kochał świat i wszystkie stworzenia na nim żyjące(ludzi i zwierzęta),cenił radość życia.
Poprzez miłość i współczucie ukazywał,że bycie ubogim wcale nie musi wiązać się z cierpieniem i odrzuceniem.Dzięki jego postawie wiemy co możemy uczynić dla drugiego człowieka,by ulżyć mu w chorobie,cierpieniu,bólu po stracie bliskiej osoby.
Najlepsza Odpowiedź!
  • peas
  • Rozwiązujący
2010-02-06T20:43:10+01:00
Niezwykłość postaci św. Franciszka z Asyżu tkwi w tym, że porzucił wszystko, całe swoje bogactwa i zamieszkał z trędowatymi. Poświęcił całe życie Bogu i nauczał o nim. Niezwykłą uczennicą i jednocześnie przyjaciółką Biedaczyny z Asyżu była św. Klara, która zasługuje na szczególną uwagę.
Wizerunek Św. Franciszka wciąż budzi szacunek i jego autorytet jest aktualny w dzisiejszym świecie, gdyż wskazuje nam on drogę do świętości, drogę poświęcenia całego życia, wszystkich problemów jak i radości, Panu Bogu. Udowadnia nam, że do szczęścia, pełni radości i zbawienia po śmierci, nie potrzebne nam są dobra materialne, lecz to, co mamy w duszy. Pokazuje, jak kochać ludzi i wszystkie stworzenia żyjące. Myślę, że św. Franciszek powinien być w jakimś stopniu autorytetem każdego wierzącego człowieka.