1. W pewnym hotelu cena netto jednego noclegu w pokoju jednoosobowym wynosi 150zł, a cena brutto 160,50zł. Jaka jest stawka VAT na usługi hotelowe? Jaka jest cena btutto pokoju dwuosobowego, jeśli jego cena netto wynosi 230zł? Jaka jest cena netto pokoju trzyosobowego, jeśli cena brutto wynosi 321zł?

3

Odpowiedzi

2010-02-06T20:56:57+01:00

pokój jednoosobowy
cena netto 150 zł + 7% Vat = 160, 50 zł
stawka na usługi hotelowe to 7%

pokój dwuosobowy
230 zł + 7% = 246,10
cena brutto wynosi 246,10

pokój trzyosobowy
cena brutto 321 zł - 7% Vat = 300 zł
300zł + 7% = 321zł
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T21:00:52+01:00

160,50-150 = 10,50

150 - 100 %
10,50 - x
x= 100*10,5/150
x=105/15
x=7
odp. Stawka VAT na usługi hotelowe wynosi 7 %.

cena brutto = cena netto + VAT

230 - 100%
x - 7%
x= 230*7/100
x=16,1 zł
230 + 16,1 = 246,1
odp. Cena brutto pokuju 2-osobowego wynosi 290,1 zł.

321 - 107 %
x - 7%
x=321*7/107
x= 2247/107
x= 21 zł
321 - 21 = 300 zł
odp. Cena netto pokoju 3-osobowego wynosi 300 zł.
1 5 1
2010-02-06T21:04:02+01:00
Netto + Vat = brutto
150zł + x = 160,5

x-160,5-150
160,5 - 150= 10,5

10,5-x
150-100%
100*10,5/150 = 7%

netto + Vat = brutto
230 + 7% = x
0,07*230=16,1
230+16,1=246,1

netto + vat = brutto
x + 7% = 321
x= 321 -7%
0,07 * 321 = 22,47w przybliżeniu 22
x= 321-22
x=299



2 3 2