Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T21:32:48+01:00
Akcja noweli "sachem" Henryka Sienkiewicza rozgrywa się w XIX wieku w mieście Antylopa, w stanie Teksas.Miasto powstało w miejscu osady indiańskiej Chiavatty.15lat temu miał tu miejsce pogom Indian-Czarnych Wężów,którego dokonali niemieccy osadnicy z Meksykanami.Wkrótce zbudowali dobrze rozwijające się miasto-Antylopa.
Mieszkańcy Antylopy przygotowują się do przedstawienia cyrkowego.Występ gimnastyka,zwanego -Czarnym Wężem, wzbudzał w nich największe zaciekawienie.Był on bowiem synem sachema Czarnych Wężów,którego przygarnął i wychował właściciel trupy-Hon.M.Dean.
W drewnianej szopie,w której miało się odbyć przedstawienie tłumnie zebrali się mieszkańcy miasta.Wszyscy chcieli zobaczyć ostatniego indianina z Czarnych Wężów,w miejscu gdzie przed laty zagarnęli jego bliscy.
Rozpoczyna się występ Czerwonego Sępa.W tradycyjnym indiańskim stroju wodza,uzbrojony śpiewa on pieśń zemsty o masakrze Czarnych Wężów.Wywiera to ogromne wrażenie na widzach,którzy wyraźnie zaczynają się bać Indianina.
Po skończonym występie sachem,z blaszaną miską w rękach,prosi o datki dla ostatniego z Czarnych Węży.Widzowie, z wielką ulgą, wrzucają do miski pieniądze.
32 3 32