PROSZE O PODANIE PRZYKŁADÓ POMYSŁÓ JAK WYKONAC PLAKAT POD TYTUŁEM "NARYSUJ MI PRAWO" CO MA BYĆ NA TYM PLAKACIE

O TO POLECENIE

Nowy konkurs na plakat o prawach dziecka!
Dwadzieścia lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła Konwencję o prawach dziecka.

Oznacza to, że po raz pierwszy państwa członkowskie ONZ uzgodniły pewne prawa, które należy szanować w każdej sytuacji wobec wszystkich dzieci w wieku poniżej 18 lat. Obecnie ponad 195 państw z całego świata podpisało Konwencję.

Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa Komisji Europejskiej poświęca IV edycję konkursu na plakat obchodom rocznicy tego ważnego porozumienia.

Zapraszamy zatem do udziału – dowiedz się więcej o prawach, które posiadasz i wyraź swoją opinię na ten temat!
Jak można to zrobić?
Zbierz grupę przynajmniej 4 osób (w wieku 10-14 lub 15-18 lat) wraz z dorosłym opiekunem. Wybierzcie jedno konkretne prawo z Konwencji, które zilustrujecie na plakacie. Przedstawcie swój pomysł na plakacie w formacie A2. To jak go narysujecie i co będzie przedstawiał zależy tylko od was!BARDZO PROSZE O SZYBKIE I POPRAWNE ODPOWIEDZI

2

Odpowiedzi

2010-02-06T21:12:28+01:00
Możesz narysowac jakas osobę i obok taka tabelkę imię, nazwisko... i na gorze mam prawo!

tzn, ze kazdy ma mmiec prawdo do posiadania wlasnego imienia i nazwiaska ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-06T22:39:21+01:00
Może zróbcie plakat w formie księgi :) wystarczy kupić dwa bristole :) jeden ciemniejszy np. brązowy, drugi jaśniejszy, np. kremowy. Składacie jaśniejszy na pół, środkiem przyklejacie na ten pierwszy i podklejacie po bokach. Efekt jest świetny :) i rzuca się w oczy. :) Taki dwuwymiarowy ;) Poza tym z boku może być przyklejone pióro strusie :) z małym kałamarzem. :) a w środku to już w zależności od waszej wyobraźni. Może coś z powyższych propozycji :) lub narysować dziecko z groźną miną i zaciśniętą pięścią, które domaga się własnych praw :) A w dymkach odchodzących od dzieciaka tekst owych praw. :) Miłej pracy ;)