Odpowiedzi

2010-02-07T08:13:55+01:00
Mineralne, solanki, szczawy, siarczanowe, termalne.
10 2 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T08:14:30+01:00
Mineralne
solanki
szczawy
siarczanowe
termalne
krzemowe
manganowe
borowa
27 3 27
2010-02-07T08:42:02+01:00

mineralne
solanki
szczawy
siarczanowe
termalne
krzemowe
manganowe
borowa

Woda wysokozmineralizowana:
Większość spośród spotykanych obecnie na rynku wód mineralnych, jest wodami o słabej mineralizacji (500-1000 mg/l) nie zawierającymi substancji działających bodźcowo na organizm człowieka. Wysokozmineralizowane ma bardzo wysoką mineralizację (nawet ponad 2000 mg/l), posiada działanie farmakodynamiczne. Jako woda bardzo twarda jest szczególnie pożądana w diecie osób zamieszkujących rejony przemysłowe. Tam przeważnie spożywa się wody pozbawione mikroelementów - wody miękkie - co wg lekarzy należy zaliczyć do czynników zwiększających ryzyko chorób układu krążenia.
Pijąc taką wodę, wzbogacamy wyjałowiony organizm w pierwiastki życia (magnez, wapń, sód, potas). Magnez w ilości ok. 70 mg/l, zwany pierwiastkiem życia, niezbędny jest do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu, wzmacnia jego siły obronne, chroni przed niekorzystnymi wpływami środowiska, zmniejsza pobudliwość, drażliwość, stany zmęczenia. Wapń wzmacnia kości, zęby, obniża poziom cholesterolu we krwi. Woda wysokozmineralizowana powinna znaleźć się w diecie, przede wszystkim, osób prowadzących aktywny i stresujący tryb życia. Lekarze polecają ją na dolegliwości układu krążenia. W skrócie: woda pomagająca odtruć nam organizm oraz mająca właściwości zdrowotne, m.in. przy problemach z krążeniem.

Woda niskozmineralizowana:
Jest wodą o przyjaznym dla człowieka składzie fizykochemicznym. Woda delikatnie zmineralizowana z reguły jest o dużej czystości mikrobiologicznej i chemicznej.
Świetnie nadaje się do przygotowywania posiłków, kawy, herbaty. Pozwala to uniknąć wszystkich zagrożeń jakie niesie za sobą picie złej jakości wody wodociągowej. Z powodzeniem można używać jej do celów kosmetycznych (posiada neutralne dla skóry pH 5,5). W skrócie: Woda zalecana do użytku codziennego, nie mająca cech leczniczych i zdrowotnych. Taką wodę powinna pić większa część z nas.

Woda średniozmineralizowana: w skrócie ma właściwości takie jak wysokozmineralizowana i też jest zalecana przez lekarzy w chorobach układu krążenia. Jest więc bogatym źródłem mikroelementów - szczególnie: wapnia, sodu, potasu i magnezu - których systematyczne uzupełnianie jest niezmiernie ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Dlatego poleca się ją, przede wszystkim, osobom prowadzącym aktywny tryb życia, wykonujących ciężkie prace fizyczne, mieszkańcom terenów uprzemysłowionych oraz wszystkim, którzy pragną zachować piękną sylwetkę i dobrą kondycję psychofizyczną.

MAŁE ALE:
każda woda różni się poziomem mineralizacji i ogólnym stężeniem poszczególnych minerałów. Dlategoteż musimy również sami wybierać, jaka woda będzie dla nas najlepsza. Jako, że prowadzimy aktywny tryb życia i nie mamy kłopotów z krążeniem-założenie skłaniamy się do niskozmineralizowanej lub średniozmineralizowanej ale o jak najmniejszym stężeniu, itd. Wybór należy do nas.

I małe przypomnienie:
niskozmineralizowana- do 500mg/l
średniozmineralizowana- 500-1500mg/l
wysokozmineralizowana- powyżej 1500mg/l

A więc pijmy przynajmniej te 3-4litry wody dopasowanej pod nasze potrzeby, smacznego


23 4 23