Liceum/Technikum
Wos

Historia kary śmierci.

Omów karę śmierci w Europie uwzględniając:
- pierwsze i ostatnie wykonanie
- występki za które można było zostać pozbawionym życia
- dlaczego zniesiono karę śmierci
- czy jeszcze gdzieś w Europie istnieje kara śmierci
- co ty uważasz na temat kary śmierci

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+327 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+327 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Hej! Jestem ekspertem zadane.pl. Codziennie sprawdzam odpowiedzi, by na stronie zostały tylko te poprawne. Kliknij poniżej, żeby zobaczyć dobrą odpowiedź. 😉

Hej! Jestem ekspertem zadane.pl. Codziennie sprawdzam odpowiedzi, by na stronie zostały tylko te poprawne. Kliknij poniżej, żeby zobaczyć dobrą odpowiedź. 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauce

Christopher Columbus’ main concerns in founding a colony on was that there would be hostile native who would be uncooperative and violent (which was somewhat true).

Zobacz pozostałe odpowiedzi

Ehh mój ukochany temat :)

1.Pierwsze i ostatnie wykonanie kary śmierci:
Kara śmierci istnieje praktycznie odkąd powstało prawo.Na przykład w Stanach Zjednoczonych kara śmierci istnieje od 1776 roku.Nie można napisać kiedy został wykonany ostatni wyrok,ponieważ kara śmierci istnieje do tej pory.Podam przykład użycia krzesła elektrycznego.Tak dla ciekawości wynalazł je Thomas Edison.Pierwszy raz użyto je w 1890 roku w Nowym Jorku.Krzesło elektryczne już praktycznie nie jest używane.W USA ostatni wyrok wykonano w 2008 roku.
2.Za co można zostać pozbawionym życia?:
Karę śmierci dostaję się między innymi za okrutne morderstwa lub morderstwa na dużą skalę.Kiedyś karę śmierci dawano dla tego,że było mało więzień i nie było gdzie trzymać więźniów.Karę śmierci wykonuje się też kiedy dana osoba zagraża państwu.
3.Dlaczego zniesiono karę śmierci?
Nie można powiedzieć,że kara śmierci została zniesiona,choć w większości państw tak zrobiono.Kara śmierci coraz rzadziej jest stosowana,ponieważ jest to bardzo kontrowersyjny temat,uważa się to za niemoralne i niezgodne z prawami człowieka.Takie wykonanie egzekucji nie jest też miłe dla samych katów,ani dla oglądających to ludzi.Przytoczę przykład,że egzekucję(np. wszczykiwanie 3 różnych trucizn) wykonuje trzech katów,którzy naciskają przycisk z trucizną lecz żaden z nich nie wie,kto ostatecznie pozbawił życia człowieka,ponieważ jest to wybierane losowo.
4.Czy gdzieś w Europie istnieje kara śmierci?
Tak,kara śmierci jest jeszcze wykonywana na Białorusi,w Rosji i w Łotwie.Mogę nawet powiedzieć,że ostatnio jest mała afera w Rosji.Ponieważ z rokiem 2010 zmieniają się u nich ustawy,niektórzy więźniowie mogą zacząć się lękać,ponieważ są zagrożeni karą śmierci.
5.Co uważam na temat kary śmierci?
Wiele osób by się z tym nie zgodziło,ale ja jestem za karą śmierci.Uważam,że zbrodniarze,którzy np. pozbawiają życia niewinne dzieci,z zimną krwią i z ogromnym bólem zadają śmierć swoim ofiarą nie powinni żyć na tym świecie,a tym bardziej nie powinni pozostać ułaskawieni,ani nie powinni dostawać żadnych adwokatów.Tym bardziej nie powinno być uznawane,że byli załamani psychicznie czy też nie wiedzieli co robią.Moim zdaniem niektórzy nawet powinni być skazywani na krzesło elektryczne.Może gdyby krzesło elektryczne siało postrach byłoby mniej morderców.I tak oni nie zasługują na życie na ziemi,a mówienie,że człowiek nie powinien decydować o życiu czy śmierci drugiego człowieka jest moim zdaniem bzdurne.

Pisałam wszystko sama i cieszę się bardzo,że natrafiłam na taki temat i zazdroszczę,że przerabiacie to w szkole ;)

Proszę o najlepszą odpowiedź :)

2010-02-07T10:30:01+01:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci