1.UZUPEŁNIJ.
Suwmiarka to ............... przeznaczone do dokonywania pomiarów ................, .................... oraz .............. . Składa się z prowadnicy zakończonej od góry ..............., a od dołu .................................. . Po ........................... przesuwa się ......................., który jest zakończony od góry ...................., a od dołu ....................... Szczękami górnymi mierzy się ................, a szczękami dolnymi dokonuje się pomiaru ............. . Z prowadnicy jest wysuwana .................., która służy do pomiaru .................... .

TO ZADANIE JEST Z TECHNIKI :)
DAJĘ NAJLEPSZĄ ;)

2

Odpowiedzi

2014-06-10T20:58:34+02:00
Suwmiarka to przyrząd pomiarowy (narzędzie warsztatowe) przeznaczone do dokonywania pomiarów  wymiarów zewnętrznych, wewnętrznych oraz głębokości. Składa się z
prowadnicy zakończonej od góry szczękami wewnętrznymi, a od dołu szczękami zewnętrznymi. Po prowadnicy przesuwa się suwak z noniuszem, który jest zakończony od góry śrubą blokującą, a od dołu dźwignią zacisku. Szczękami górnymi mierzy się wymiary wewnętrzne, a szczękami dolnymi dokonuje się pomiaru zewnętrznego. Z prowadnicy jest wysuwana wysuwka głębokościomierza, która służy do pomiaru głębokości .
1 5 1
2014-06-10T21:46:03+02:00
Suwmiarka to przyrząd pomiarowy przeznaczone do dokonywania pomiarów wewnętrznych, zewnętrznych oraz głębokości. Składa się z prowadnicy zakończonej od góry stałą i ruchomą szczęką do pomiaru wymiarów wewnętrznych, a od dołu stała i ruchoma szczęka do pomiarów zewnętrznych. Po prowadnicy przesuwa się suwak z noniuszem, który jest zakończony od góry śrubą blokującą ruch suwaka, a od dołu dźwignia zacisku. Szczękami górnymi mierzy się wymiary wewnętrzne np. średnicę wewnętrzną nakrętki, a szczękami dolnymi dokonuje się pomiaru zewnętrznego tej nakrętki lub innych elementów. Z prowadnicy jest wysuwana wysuwka głębokościomierza zamieszczona na odwrocie prowadnicy, która służy do pomiaru głębokości.