Opisz krajobraz zimowy.
podam przykład tylko z innym krajobrazem
jesień to piękna pora roku. Kojarzy się ze starością , deszczem i wolnym rytmem .
po prostu opisujesz ta porę roku
tylko macie napisać krajobraz zimowy
Plis rozwiążcie daje 14pk bo tyle tylko mam.
to zadanie przynajmniej niech będzie na 1stronę i pół
na dzis napiszcie plis

2

Odpowiedzi

2010-02-07T12:24:53+01:00
Krajobraz, który szczególnie utkwił mi w pamięci, zobaczyłem w czasie zimowej wycieczki na Słowację. Była piękna pogoda. Słońce świeciło ostro, tak jak może świecić zimowe słońce. Nie czuło się wiatru, przynajmniej w miejscu, gdzie stałem. Ale słyszałem odległe świsty i gwizdy, to wiatr hulał wśród szczytów górskich. Widziałem kłęby śniegu przewalające się między skałami. A więc spokój, jaki wokół mnie panował, był tylko pozorny. Tam wysoko wśród szczytów wiał ostry, przenikliwy wiatr, a tumany unoszonego przez niego śniegu zasłaniały widoczność. Cieszyłem się, że mogę z daleka podziwiać to piękne zjawisko, że nie muszę się zmagać z zimnem i śniegiem. Widok był naprawdę piękny i jestem pewny, że urzekający nawet dla tych, którzy już od lat wędrują po górach. Bo przecież właśnie dla takich widoków podejmuje się trud wspinaczki. Wszędzie było biało, ale biel zupełnie inaczej wyglądała na gałęziach wysokich majestatycznych świerków, a zupełnie inaczej na surowych, nagich szczytach gór. Miałem wrażenie, że miękkie czapy zwisające z ciemnozielonych gałęzi są wręcz ciepłe, przytulne. Tak jakby stanowiły ochronę dla drzew. Natomiast płaty śniegu leżące w załomach szarych skał były zimne, nieprzyjemne. Zupełnie jakby to były dwa rodzaje śniegu. Spojrzałem wyżej. Ponad górskimi szczytami było już tylko niebo. Nie było widać żadnej, nawet najmniejszej chmury, tylko ostry, chłodny błękit.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T12:33:30+01:00
Zima.

Zima jest moją ulubioną porą roku. Trwa ona od grudnia do marca.
Wtedy wszystko jest otulone śnieżnym, białym puchem. Na drzewach znajduję się gruba warstwa lodu, od którego odbija się zimowe słońce. Ulice i pola okryte są wielkim, śniegowym płaszczem. Drogi są oszronione i śliskie. Gdy się po nich spaceruje słuchać pod nogami skrzyp lodu. Dzieci bawią się w śniegu grubo ubrane i rzucają się zimnymi śnieżkami. Wygłodniałe zwierzęta szukają pożywienia pod dużą warstwą śniegu. Panuje miły, świąteczny nastrój. Wszyscy już nie mogą się doczekać grudniowych Świąt Bożego Narodzenia.
Lubię tą porę roku, ponieważ świat jest okryty bialutkim płaszczem uszytym z gwiazdek śniegowych. Chciałabym aby zima trwała dłużej.


Mam nadzieje, ze pomogłąm;) Chyba juz wystarczy co nie?