Odpowiedzi

2010-02-07T12:36:35+01:00
"Takie czasy", ponieważ dzieci wzorują się na telewizji i grach komputerowych a starsi lekceważą wszystko.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T12:47:43+01:00
W starozytności ludzie mieli problem z rozpalaniem węgla, czynili to pocierając dwoma kamieniami, nie mieli domów, żyli w lepiankach. Jeszcze paredziesiąt lat temu zwykła grypa potrafiła zabił kilka mln ludzi. Pamiętam jak babcia opowiadała mi ze ogladała telewizor czarno-biały, na dworze nie bawiła sieęgrajac w "kapsle' lub w tzw. "gumę".
Teraz nadeszly takie czasy gdzie każdy chce byc jak najbogatszy i chce miec wszystko najlepsze. Komputery zastępujż zabawy na dworze, bo każde dziecko woli siedzieć przed komputerem niz bawic sie na dworze z rowieśnikami. Telewizory sa coraz nowoczesniejsze i nie wystarczają parę programów, ludzie zakładaja kablówki by miec jak najwięcej programów, które ich interesują. Medycyna poczyniła ogromne postępy, grypa już nie jest smiertelna, a wczesne wykrycie nowotworu może go całkowicie wyleczyć. Dawniej nie było samochodów autobusów dzieci musiały iść do szkoły, kościoła kilka kilometrów, a w dzisiejszych czasach młodzież nie chce jechać samochodem z rodzicami do Kościoła, wola siedzieć przed komputerem. Wracając ze szkoły, wracamy autobusem i nie uświadamiamy sobie faktu, ze nasz dziadek babcia musieli iść taki odcinek na nogach. Teraz jest nam ciężko iść rano w sobotę do piekarni po bułki wolimy wysłać mamę, która i tak już ciężko pracuje przez cały tydzień.
Ludzie coraz bardziej są leniwi, a nadeszły takie czasy, w których młodzież jest coraz bardziej rozleniwiona i agresywni.

Mam nadzieje ze pomogłem ;);)
1 5 1