Odpowiedzi

2010-02-07T12:41:49+01:00
A)uprzedzenie o odwierzinach 3 innych duchów
przykładowe obrazy odnoszące się do życia Sroog'a
za kazdy ły uczynek doklada sobie ogniwo do swijego łańcuchab)Marley z długim harcapem , w zwykłej kamizelce.W codziennych krótkich spodniach , butach węgierskich i zaplamionym surducie.Upasa uwiązany miał długi ciężki łańcuch. (Wygląd)Ciało miał bardzo przezroczyste i miał szczękę pod którą obwiązaną miał chustę gdy ją odwiązał szczęka opadła mu na piersi.

c)Ta wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt przyszłych.
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-07T12:47:19+01:00
A) Rada:
Duch Marleya poradził Scroogowi aby zmienił swoje postępowanie do ludzi, jesli nie chce skończyć tak jak on. Podpowiedział mu że jesli będzie miły i otwarty na ludzi to każdy będzie go odwiedzał i go lubił.
b) Wyglad:
Marley był zjawą szarą, przykłute miał cięzkie łancuchy za swoje zło i twardy charakter.
c) Duch ukazał pzrestrogę dla scrooga, aby wstąpił na dobrą drogę. Dzięki temu zmieni sie i otworzy na ludzi, bedzie miał wokół pzryjaciół, ale i ulge na sumieniu że ktoś z nim rozmawia i przebywa.
2010-02-07T12:52:40+01:00
A) rada :
Poczył go , ze trzeba interesowac sie innymi ludzmi , swiadczyc dobro , wspolczuc , byc wyrozumialym .

b) wyglad :
Byl przezroczysty , ale w kamizelce , surducie , spodniach zmarlego . Ciagnal za soba dziwny lancuch z kas , kluczy , sakiewik , akt , zamkow pancernych , ksiag handlowych itd

c) ukazuje :
Przyszedl pouczyc wspolnika ze celem kazdej jest laczeni sie z duchami bliznich a kto tego zaniedba za zycia , musi czynic to po smierci , nie zaznajac spoczynku i blakajac sie po swiecie .