1.Opisz piękny zakątek sadu,parku lub lasu.Postaraj się,by Twój opis był barwny.Unikaj zbędnych powtórzeń.W opisie uwzględnij:
-porę roku
-wygląd np.drzew,krzewów,trawników,klombów...,
-odgłosy przyrody
-nastrój

2.Przygoda w kuchni.Opowiadanie.

1

Odpowiedzi

2010-02-07T13:58:07+01:00
1. Tego lata bardzo dużo czasu spędzałam w parku ( lub w innym miejscu ). Bardzo podoba mi się to miejsce, ponieważ jest ono kolorowe jak i wesołe. Drzewa znajdujące się w tym przecudownym miejscu są pełne zieleni i pełne wdzięku. W miejscu tym, można usłyszeć dużo dzięków takich jak: śpiewy ptaków, szum wiejących drzew. Klimat tego miejsca jest niesamowity.

2. Moja przygoda w kuchni jest dość ciekawa, ponieważ chciałam zrobić rodzicom niespodzianke i ugotować pyszny obiad jak i deser. Lecz nigdy wcześniej nie robiłam nic podobnego. Zabrałam się za robienie drugiego dania. Moim pomysłem na drugie danie było: piersi z kurczaka, frytki i sałatka warzywna. Sałatke zrobiłam bez problemu, bo wiele razy się przyglądałam jak to robi moja mama. Lecz problem tkwił w zrobieniu frytek i usmażeniu mięsa. Po frytki poszłam do najbliższej mojego domu, budki z frytkami i kupiłam 200gram. Mięso wyjęłam z lodówki wzięłam jakąś przyprawe do kurczaka i dałam na patelnie i gotowe. Rodzice, wrócili do domu, byli bardzo dumnie ze mnie, że zrobiłam sama obiad. Do teraz nie wiedzą, o tych frytkach.


Mam nadzieję, że pomogłam ;) Starałam się... Pozdrawiam.
2 1 2