Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-07T13:05:59+01:00
Wiele osób kiedyś było nad morzem. Na pewno słyszeli oni zasadę, która mówi, że niezależnie od tego jakbyśmy byli spragnieni, to niewolno nam pić słonej wody. Jaka jest tego przyczyna i jakie są konsekwencje nieprzestrzegania tego zakazu - na te pytania można znaleźć odpowiedź w dalszej części artykułu.

Otóż, sole zawarte w wodzie morskiej, którą wypijemy, wymagają dużej ilości wody z organizmu, by zostać wydalonymi (z moczem lub kałem). Długotrwałe picie wody morskiej będzie powodować odwodnienie (sytuacja identyczna jakbyśmy nie pili nic przez dłuższy okres czasu) i naruszenie równowagi elektrolitowej organizmu. Konsekwencjami odwodnienia mogą być halucynacje, skurcze mięśni, a nawet śmierć.
23 4 23
2010-02-07T13:06:34+01:00
Nieraz zastanawiałem się dlaczego nie mając dostępu do słodkiej wody nie możemy pić słonej, morskiej. Wytłumaczenie jest dość łatwe, po prostu aby usunąć z organizmu sól zawartą w słonej wodzie, musi on zużyć wodę znajdującą się w organizmie, a to z kolei doprowadza do odwodnienia organizmu.
Czyli podsumowując, im więcej tej wody pijemy tym więcej jej osuwamy, a to może być bardzo niebezpieczne w skutkach i doprowadzić do halucynacji a nawet śmierci.
15 3 15